page-header-title clr
Betoniarki niezbędne na budowie

Na budowie nie może zabraknąć wielu maszyn i narzędzi. Wszystko jest bardzo obowiązkowe i często wykorzystywane do etapowego przeprowadzania prac. Niektóre z nich są potrzebne i na dużych budowach, i na tych nieco mniejszych, które wykonać można we własnym zakresie oraz z niewielką pomocą.

Cechy najlepszej betoniarki

betoniarkaPo zaplanowaniu tego, co chcemy wybudować lub zmienić trzeba zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne narzędzia. Wśród nich nie może zabraknąć betoniarki. Jest to urządzenie, z którego pomocą można zmieszać cement, wodę oraz piasek i żwir w celu uzyskania jednorodnej masy. Najbardziej pospolita betoniarka ma kształt obrotowego bębna. Możemy wyróżnić kilka rodzajów, które dzielimy według konkretnych kryteriów: kształtu mieszalnika, sposobu przemieszczania czy sposobu pracy. Do mniejszych czynności i na mniejszych budowach wykorzystuje się betoniarki przenośne, natomiast na dużych placach budowlanych korzysta się ze specjalnych pojemników, które są zamontowane na samochodach ciężarowych. Kupując betoniarkę przenośną warto wiedzieć, że jej pojemność nie jest wyrażona w litrach wody, ile możemy w nią wlać, ale w pojemności zasypowej. Znaleźć można modele, które pomieszczą od 80 do 150 litrów. Takie mniejsze urządzenia są trwałe i niezawodne w działaniu, a także bezpieczne w obsłudze i tanie w eksploatacji. Dzięki niewielkim rozmiarom są łatwe w przechowywaniu oraz nadają się do przewożenia w samochodzie osobowym. Jedną z istotniejszych zalet jest łatwość w montażu oraz demontażu.

Betoniarki są niezbędnym wyposażeniem wszystkich placów budowy. Warto je również posiadać prywatnie, ponieważ pomagają w przeprowadzaniu mniejszych i większych renowacji na terenie naszej działki. Są niezastąpione w mieszaniu masy betoniarskiej wykorzystywanej do budowy.

Close Menu