Botoks i jego zalety

Mówi się o tym, że zabiegi z wykorzystaniem botoksu stosowane są najczęściej przez gwiazdy. Jednak ich dostępność pozwala na to, aby zwykli ludzie również mogli z nich skorzystać. Po co stosuje się botoks? Tak naprawdę najczęściej zabiegi te polecane są osobom, które chcą nieco złagodzić rysy twarzy. Takie zastrzyki z botoksu skutecznie odmładzają twarz, więc najczęściej stosowane są przez osoby w średnim wieku.

Botoks – czy to zabieg dla mnie?

botoks poznańBotoks to toksyna botulinowa, czyli innymi słowy jad kiełbasiany. Tak naprawdę jest to jedna z najsilniejszych naturalnych trucizn, którą można stosować w neurologii oraz dermatologii. Od jakiegoś czasu także medycyna estetyczna korzysta z zalet stosowania botoksu. Mówi się, że stosowanie botoksu pozwala na to, aby w mało inwazyjny sposób spłycić zmarszczki mimiczne oraz te widoczne na czole. Od jakiegoś czasu botoks stosowany jest także do uniesienia zewnętrznych kącików ust. W ostatnim czasie botoks stosuje się także do zmniejszania zmarszczek na szyi i dekolcie. W jaki sposób działa botoks? Botoks wstrzyknięty w okolicę zmarszczki tak naprawdę blokuje przewodzenie impulsów nerwowych, wywołujących skurcze mięśni twarzy, odpowiadające za tworzenie się nowych zmarszczek. Botoks paraliżuje mięśnie, które w danym rejonie tracą zdolność kurczenia się, przez co skóra się rozluźnia i nie dochodzi do pogłębienia zmarszczek. Niestety zaraz po zabiegu skóra może być podrażniona oraz obrzęknięta, a dodatkowo w miejscu zabiegu może powstać siniak. Na szczęście objawy te dość szybko mijają i możemy cieszyć się idealnie wygładzoną skórą. Jednak najlepszy efekt kosmetyczny widoczny jest dopiero po 3, a nawet 4 dobach. Jeśli chodzi o botoks Poznań to miasto, w którym znajdziemy wiele gabinetów, w których wykonamy zabieg z jego wykorzystaniem.

Botoks to ciekawy zabieg, jednak musimy pamiętać, że uzyskany dzięki niemu efekt trwa od 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie niestety musimy zabieg powtórzyć. Jeśli boimy się zabiegu, to najlepiej w ogóle się na niego decydować. Pamiętajmy o tym, że zabieg wykonywany jest bez wcześniejszego przygotowania.

Close Menu