Chora tarczyca – badania

Coraz więcej osób zmaga się z rozmaitymi chorobami tarczycy. Jest to w pewnym sensie znak rozpoznawczy naszych czasów. Kolejki do endokrynologa, który zajmuje się leczeniem tych przypadłości, są coraz dłuższe. Na wizytę na NFZ u dobrego specjalisty przyjdzie nam czekać nawet pół roku.

Badania na tarczycę

usg tarczycy warszawaUdając się do specjalisty endokrynologa, powinniśmy mieć przy sobie komplet badań. Dzięki temu dużo szybciej usłyszymy diagnozę, a co za tym idzie – wdrożymy odpowiednie leczenie. Oprócz standardowych badań na tarczycę, które wykonujemy z krwi, na uwagę zasługuje również USG tarczycy. To właśnie to badanie da lekarzowi pewność, co do diagnozy. Dzięki wykonaniu USG tarczycy, dowiemy się jaką wielkość, a także objętość ma nasza tarczyca oraz jaka jest charakterystyka miąższu. USG tarczycy powinno być wykonane u wszystkich pacjentów, u których podejrzewa się choroby tarczycy. Jeśli szukamy miejsca, w którym wykonamy USG tarczycy Warszawa wydaje się najlepszą opcją. Wszystko to ze względu na ogromny obszar, a co za tym idzie – sporą ilość bardzo dobrych specjalistów. Pamiętajmy o tym, że do tego badania nie musimy się przygotowywać w jakiś szczególny sposób. Tak naprawdę USG tarczycy nie musi być wykonywane na czczo i możemy zrobić je o każdej porze dnia. Wykonuje się je w pozycji leżącej na plecach. Do szyi pacjenta przykładana jest specjalna głowica, pokryta żelem, który zapewnia odpowiednie przewodnictwo fali ultradźwiękowej. Pamiętajmy o tym, że nieprawidłowo funkcjonująca tarczyca wpływa na całe nasze ciało.

Jeśli chcemy wiedzieć dokładnie, co dzieje się z naszą tarczycą, bardzo ważne jest przeprowadzenie pełnej diagnostyki, która obejmie również badanie USG. Tylko wtedy lekarz będzie miał pełny obraz tego, co dzieje się z naszą tarczycą, a także całym organizmem.