You are currently viewing Ciekawe wnętrze dzięki płytkom ceglanym

Zarówno na elewacjach, jak i wewnątrz mieszkań na ścianach stosuje się ciekawe rozwiązania dekoracyjne. Jednym z nich jest używanie różnych płytek ceglanych, które mają tchnąć w nasz dom powiew świeżości oraz muszą sprawić, że będzie się on wyróżniać spośród innych budynków swoim industrialnym wystrojem.

Płytka ceglana do wielu zastosowań

mrozoodporna płytka ceglanaNa rynku dostępnych jest pełno marek, które zachęcone nową modą na przystrajanie mieszkań i elewacji elementami przypominającymi cegłę, skupiły się tylko wokół tego. Oferują oni swoim klientom wysokiej jakości materiały cegłopodobne, które można stosować w różnych miejscach i które odporne są na wszelakie warunki. Niesamowitą popularność zyskała mrozoodporna płytka ceglana, którą można wykorzystać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Stosuje się ją i w mieszkaniach, i w biurach, wszystko po to, aby nasza elewacja zachwycała i była oryginalna. Dodatkowo dzięki swojej funkcji mrozoodpornej może być używana wszędzie, nawet tam gdzie warunki atmosferyczne nie zawsze pozwalają na stosowanie innych, różnych rozwiązań. Wielu producentów zachęca ludzi swoimi płytkami, które z daleka bardzo przypominają stare cegły, posiadają charakterystyczne pęknięcia i bruzdy. Jednocześnie efekt wypalania pozwala osiągnąć wygląd najlepszy i najbardziej zbliżony do starej metody budownictwa. Takie płytki otrzymuje się dzięki mieszaninie cementu, piasku oraz odpowiednich pod względem kolorystycznym pigmentów. Dostępnych jest wiele wariantów, mniej lub bardziej „postarzanych”. Wszystko stworzone z myślą o różnych klientach, którzy posiadają czasami zupełnie odmienne gusta.

Aranżacja wykonana przy pomocy płytek ceglanych to odpowiedź na minimalistyczne i jednokolorowe wnętrza. Wyglądem nawiązuje do nowojorskich loftów oraz mieszkań w miejscu dawnych fabryk. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy, nawet najbardziej wybredny klient może mieć swój „american dream”.