Co jest potrzebne do elektrostymulacji?

W ciągu kilku ostatnich lat wzrosła popularność elektrostymulacji, czyli metody leczenia przewlekłego bólu i naprężenia mięśni. Można ją stosować  różnych chorobach przewlekłych, których jednym z głównych objawów jest utrzymujący się ból. W takich wypadkach elektrostymulacja sprawdzi się lepiej niż środki farmakologiczne, gdyż nie obciąży naszego organizmu.

Najlepsze elektrody do elektrostymulacji

elektrody tens emsUrządzenia do elektrostymulacji, odkąd zaczęto ją stosować w gabinetach zabiegowych, ze względu na swoja skuteczność trafiły również do domów prywatnych. Wiele osób bowiem zmaga się z przewlekłym bólem, w walce z którym środki przeciwbólowe okazują się mało skuteczne. Warto pamiętać jednak, żeby kupić odpowiednie elektrody do naszego elektro-stymulatora, takie jak elektrody tens ems. To właśnie one bowiem  odpowiadają ze przekazywanie fal elektrycznym do miejsca, w którym rozwinął się stan zapalny objawiający się bólem. W zależności od rodzaju bólu i jego umiejscowienia, powinniśmy dobrać odpowiednie elektrody, przy czym najważniejszym parametrem jest sam rozmiar elektrod. Na przykład małe elektrody Ten mogą nie sprawdzić się w miejscach zagięcia ciała, lub w miejscach trudno dostępnych. Kolejny ważny czynnik przy wyborze odpowiedniej elektrody TENS to ich żywotność. Chodzi tu oczywiście o to, ile danej elektrody można użyć, a zależy tu głównie od wybranej jakości elektrody TENS. Są one dostępne w wersji standard i premium – oba różnią się wytrzymałością i przeznaczeniem albo od intensywnej albo do standardowej stymulacji elektronicznej.

Elektrostymulacja to coraz częściej wybierana metoda walki z przewlekłym bólem, który to jest objawem wielu chorób. Przede wszystkim elektrostymulacja można być dostosowana pod względem stopnia nasilenie bólu i miejsca jego występowania, co nie jest  możliwe w przypadku środków farmakologicznych. Dodatkowo nie obciążą organizmu i ma neutralny wpływ na ludzki organizm.

Następny wpisRead more articles