Czy zakup stołu podnośnego jest dobrym pomysłem?

Właściwe wyposażenie stanowiska pracy jest kwestią szczególnej wagi, zwłaszcza jeśli chodzi o firmy przemysłowe posiadające magazyny. Jednymi z najważniejszych komponentów są stoły podnośne, zwane też nożycowymi, dzięki którym praca odbywa się w sposób o wiele bardziej ergonomiczny dla robotnika. Czym się one charakteryzują i jakie są ich zalety?

Cechy stołów nożycowych

stół nożycowyStoły tego rodzaju są bardzo mocne i wytrzymałe. Udźwig najczęściej spotykanych na rynku wynosi od tysiąca do czterech tysięcy kilogramów, tak więc nadają się do najbardziej zaawansowanych zastosowań przemysłowych. Artykuły te odznaczają się cichą pracą i niską awaryjnością, pod warunkiem że pochodzą od sprawdzonego dostawcy, szanującego obowiązujące normy bezpieczeństwa. Stół nożycowy wyposażony jest na ogół w pedał, dzięki któremu pracownik może swobodnie regulować wysokość blatu, adekwatnie do swojego wzrostu. Szkielet artykułu usytuowany pod blatem zazwyczaj wykonany jest z wysokiej jakości stali, co znacząco wpływa na jego wytrzymałość oraz możliwości udźwigu. Stoły zróżnicowane są nie tylko jeśli chodzi o te dwie kwestie, lecz również pod kątem wielkości blatu oraz prędkości i maksymalnej wysokości podnoszenia. Wymienione parametry przekładają się bezpośrednio na ich cenę – najtańsze stoły można kupić już za kilkaset złotych, zaś cena najdroższych oscyluje w granicach kilku tysięcy złotych.

Bez wątpienia odpowiednio dobrany stół podnośny znacząco ułatwia pracę wszystkim osobom, które wykonują przy nim swoje zadania. Przed złożeniem zamówienia należy jednak pamiętać o tym, by zaopatrzyć się w artykuł bezpieczny i dobry jakościowo, który przy właściwym użytkowaniu posłuży nam nawet przez wiele lat, a przy tym dopasowany do specyfiki robót, które mają być przy nim prowadzone.

Close Menu