Dlaczego warto mieć klawiaturę mechaniczną?

Świat gamingowy od kilku lat prężnie się rozrasta dzięki czemu znacząco wzrosła dostępność sprzętu dedykowanego grom. Jednym z takich przedmiotów, który przyda się każdemu graczowi jest oczywiście klawiatura mechaniczna zapewniająca znacznie lepszą rozgrywkę i też nierzadko decydująca o naszym powodzeniu w grze.

Czym jest klawiatura mechaniczna?

klawiatury mechaniczneKażdy z nas wie, czym jest klawiatura membranowa. To tradycyjny rodzaj klawiatury funkcjonujący na zasadzie membran znajdujących się pod klawiszami. Tak, membrana to ta charakterystyczny kawałek gumki, jaki widzimy podczas czyszczenia klawiatury. Wadą takiej klawiatury jednak jest po pierwsze jej wytrzymałość, a po drugie szybkość reagowania: musimy docisnąć klawisz do końca, aby on zadziałał. Ponadto wolniejsza jest również szybkość powrotu klawisza na swoje miejsce, co nie tylko może być denerwujące w grach, ale też znacząco wpływać na komfort pisania. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jeśli chodzi o klawiatury mechaniczne. Zamiast membrany, pod każdym klawiszem znajdziemy oddzielny przełącznik służący do jego aktywacji. W rzeczywistości ta opcja daje nam znacznie szybszą reakcję klawiatury. Poza tym nie musimy wciskać na siłę do końca klawisza, aby klawiatura zareagowała. Przyciski na niej chodzą bardzo lekko i płynnie dlatego można odnieść wrażenie, że sprzęt zareagował zanim jeszcze porządnie wcisnęliśmy klawisz. Pozwala nam to często uzyskać przewagę nad przeciwnikami, szczególnie w grach w których liczy się szybkość, czyli nasz refleks. 

Klawiatury mechaniczne nie muszą być jednak wykorzystywane tylko i wyłącznie przez graczy. Świetnie zdadzą swój egzamin wśród osób, które często i dużo piszą na komputerze ponieważ klawiatury mechaniczne sprawiają, że pisze nam się znacznie szybciej, ale i wygodniej. Nie zapominajmy również o znacznie dłuższej żywotności takich klawiatur, co też jest równie istosną kwestią wśród pisarzy. 

Close Menu