Dobra taśma zamkowa

Dużo dziewczynek marzy o tym, żeby szyć sobie lub lalkom sukienki. Z czasem to marzenie przemija, ponieważ mamy ogromny wybór sukienek na rynku i nie trzeba się męczyć, żeby uszyć coś samemu. Jednak ja byłam uparta. Postanowiłam, że uszyję sobie sukienkę na moje urodziny, lub jakieś wyjście do miasta. Bardzo mi na tym zależało.

Zakup taśmy zamkowej

taśma zamkowaKupiłam w sklepie krawieckim różne materiały, żeby uszyć sukienkę z połączenia ich kilku. Szyć jakoś dawałam radę, jednak zapomniałam, że muszę jeszcze wszyć zamek. Była mi do tego potrzebna taśma zamkowa której niestety nie miałam. Bo o niej zapomniałam. Dlatego musiałam powrócić do sklepu po nią i zamek. Zastanawiałam się, jaką wybrać, ponieważ kompletnie się na tym nie znałam. Ekspedientka trochę mi doradziła i w końcu zdecydowałam się na zamek w kolorze czarnym, ponieważ łącząc kilka materiałów, czarny zawsze będzie dobrze wyglądał i nie będzie to nieestetyczne. Wzięłam też zamek, podziękowałam i ulżyło mi, ponieważ pani powiedziała mi jak to zrobić. Musiałam zdecydować się, gdzie w sukience będę chciała zamek i dokładnie wymierzyć materiał. Nie mogło go być za dużo, więc trzeba było trochę go do tego zamka odciąć. Inaczej sukienka wisiałaby na mnie niechlujnie jak na wieszaku. Cieszyłam się, bo udało mi się bez problemu doszyć taśmę zamkową, mimo, że robiłam to pierwszy raz w życiu. Zamek również dobrze do niej przylegał, aż nie chciało mi się wierzyć, że mi to wyszło.

Na moim przykładzie można stwierdzić, że nigdy nie jest za późno na naukę czegoś nowego. Jeżeli mnie udało się samej uszyć dla siebie wyjątkową sukienkę, do tego wszyć do niej taśmę na zamek i zamontować sam zamek, to naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych. Sukienka dobrze służyła mi podczas urodzin, a zamek się dobrze trzymał.

Close Menu