Domki w Szczawnicy

Planując urlop z rodziną zastanawiamy się gdzie jechać, czy polskie góry, czy morze, bo to dwa najczęściej wybierane kierunki. Jeżeli co rok wybieramy plaże i fale morskie, to warto choć raz się wybrać w góry, bo mają niepowtarzalny klimat latem. 

Jaki jest standard domków w Szczawnicy?   

domki do wynajęcia szczawnicaNa południu Polski dominuje styl góralski i większość domów jest zbudowana z drewna. Wystrój pokojów, mieszkań i całych domów jest wszędzie identyczny. Dominują etniczne akcenty, a dookoła mnóstwo naturalnej przyrody i ludzi w góralskich strojach. Jeżeli chcemy mieć kameralną atmosferę, to domki do wynajęcia Szczawnica ma najlepsze, bo są w pełni wyposażone i mają sporą powierzchnię, dzięki czemu pomieszczą dużą rodzinę. Domki są położone w centrum Szczawnicy, lub na obrzeżach blisko głównej drogi biegnącej przez miasto. Są to najczęściej około stu metrowe domki, parterowe, albo jednopiętrowe ze strzelistym dachem. Całe są zbudowane z drewna. Na parterze znajduje się duży salon z połączoną, otwartą kuchnią, a na piętrze mamy przestronne sypialnie z łazienką. W domku spokojnie pomieści się siedem osób, gdyż tyle jest miejscem do spania. Obok budynku znajduje się małe palenisko, w którym możemy w każdej chwili rozpalić ognisko. Domek się nadaje do wynajęcia w lecie, ale także w sezonie zimowym, ponieważ jest wyposażony w kominek, który jest w stanie ogrzać cały dom. Szczawnica oferuje turystom wiele atrakcji, łącznie z pięknymi widokami i pyszną, tutejszą kuchnią. Wakacje z rodziną z pewnością będą tu udane. 

Jeżeli zdecydujemy się na urlop w Szczawnicy, to żeby zamieszkać w domku, musimy dużo wcześniej pomyśleć o jego rezerwacji. Są one wynajmowane w pierwszej kolejności, więc zostawiając rezerwację na ostatnią chwilę, możemy się rozczarować.