You are currently viewing Efektywne osuszanie ścian

Z racji tej, że żyjemy w stosunkowo wilgotnym klimacie miewamy problemy z wilgotnym powietrzem w naszych domach, mieszkaniach lub innych budynkach. Zbyt wilgotne powietrze może skutkować osiadaniem się cząsteczek wody na ścianach a następnie tworzy się tam idealne środowisko do rozwoju pleśni oraz grzybów. W związku z tym musimy szybko zapobiegać.

Usuwanie wilgoci z murów

osuszanie murów w KrakowieSposobów na skuteczne osuszanie ścian jest wiele. Każdy z nich jest bardzo skuteczny i tylko od użytkownika zależy to na jaki rodzaj osuszania się zdecyduje. Najpopularniejszą metodą jaka jest stosowana to metoda iniekcji. Polega ona na wywiercaniu dziur o odpowiedniej średnicy i wprowadzaniu specjalnego środka, który w kontakcie z wodą powoduje skrystalizowanie. Osuszanie murów w Krakowie jest dość często poruszanym tematem. Wspomniana metoda iniekcji jest używana najczęściej podczas usuwania wilgoci kapilarnej. Wstrzykiwany środek oprócz krystalizowania tworzy specjalną warstwę ochronną, która pełni funkcję izolującą. Jedną z metod osuszania jest podcinanie murów. Jest to jednak metoda dużo rzadziej stosowana z racji tego, że podcinanie wiąże się z dużym nakładem prac oraz z wysokimi kosztami. Dodatkowo przy tej metodzie istnieje ryzyko osłabienia całej konstrukcji więc jest to metoda dość ryzykowna i przez to rzadziej stosowana. Kolejnym ze sposobów osuszania jest korzystanie z urządzeń, którymi są osuszacze powietrza. Skutecznie usuwają one wilgoć zgromadzoną w powietrzu.

Każdego roku problem wilgoci na ścianach dotyka kolejne osoby. W związku z narastającą skalą tego zjawiska powstają też kolejne technologie związane z osuszaniem ścian. Na rynku istnieje duża liczba firm zajmująca się kompleksowym osuszaniem ścian oraz dokonywaniem pomiarów wilgotności powietrza.