Gąsienicowy rozdrabniacz do drzewa

Racjonalne gospodarowanie zasobami leśnymi oraz wszelkim dostępnym materiałem drzewnym wymaga użycia odpowiedniego sprzętu. Jednym z urządzeń wykorzystywanych do przetwórstwa drzewa są rębaki, których przydatność jest nieoceniona. Dzięki nim gałęzie i inne „odpady” stają się cennym surowcem.

Rębaki gąsienicowe do drzewa

rębak do drewna gąsienicowyPraca w ciężkich warunkach terenowych obfitujących w nierówności i duże pochyłości stała się możliwa dzięki pojazdom gąsienicowym. Wykorzystywany w trudnym terenie rębak do drewna gąsienicowy jest konstrukcją łączącą pojazd gąsienicowy z rębakiem spalinowym. Wśród rębaków gąsienicowych znajdziemy modele różniące się wielkością i mocą ale ogólnie są to urządzenia o wysokiej wydajności i dużych parametrach maksymalnych średnic przerabianego materiału. Rębaki gąsienicowe charakteryzują sią dużym prześwitem umożliwiającym poruszanie się na obszarze obfitującym w kamienie, pnie i inne nierówności. Do poprawy przyczepności pojazdu przy dużym nachyleniu terenu w niektórych modelach istnieje system zwiększania rozstawu gąsienic. Mobilność rębaków gąsienicowych jest podnoszona zmniejszaniem ich szerokości oraz możliwością sterowania zdalnego. Dzięki małej szerokości doskonale mieszącą się w wąskich przejazdach między drzewami oraz w typowych furtkach ogrodzeniowych. Producenci oferują również rębaki z platformą, na której może znajdować się operator urządzenia. Każdy zainteresowany zakupem rębaka gąsienicowego znajdzie w ofertach producentów odpowiedni sprzęt spełniający wymagania mobilności i przerobu.

Możliwość przerobu na zrębki ” odpadów” drzewnych wydatnie wpływa na oszczędność zużycia drewna gatunkowego. Korzysta na tym branża papiernicza, która może pozyskać tańszy surowiec. To samo dotyczy możliwości taniej produkcji pelletu i brykietu opałowego. Pozyskanie zrębków drzewnych to także produkcja surowca wykorzystywanego w ogrodnictwie i wędzarnictwie.

Następny wpisRead more articles