Gdzie przydaje się szafa na dokumenty?

W ostatnim tygodniu w ramach zajęć na uczelni wybraliśmy się na wycieczkę. Było to wyjście do archiwum. Profesor, który to zorganizował prowadzi wykład dotyczący archiwizacji dokumentów. Nic dziwnego, że jako cel wycieczki wybrał akurat to miejsce.

Niezbędne w archiwum szafy na dokumenty 

szafa na dokumentyJak nam wyjaśnił, aby pracować z dokumentami, czy to w administracji, czy w archiwum bardzo ważne jest zdobycie wcześniejszego doświadczenia w pracy z dokumentami. Jest to szczególnie ważne, jeżeli chcielibyśmy tam pracować. Podczas naszego wyjścia mieliśmy dowiedzieć się na czym polega praca archiwisty. Mieliśmy także zobaczyć jak powinno się prawidłowo przechowywać zarówno cenne dokumenty, jak i te mniej ważne. Jak się okazało na miejscu wszyscy pracownicy archiwum okazali się bardzo mili i pomocni. Bardzo chętnie odpowiedzieli na wszystkie nasze pytania. Sama też zadałam kilka pytań, które od zawsze mnie ciekawiły. Otóż chciałam dowiedzieć się jak powinno wyglądać idealnie wyposażone archiwum. Pani, która odpowiadała na moje pytania powiedziała, że bardzo ważna jest między innymi szafa na dokumenty. Jak wyjaśniła nie jest to zwykła szafa, taka jaką mamy w domu. Musi spełniać kilka wymogów. Po pierwsze musi być wykonana z solidnych materiałów, musi odpowiednio zabezpieczać oraz chronić przechowywane dokumenty czy archiwa przed szkodliwym działaniem czynników z zewnątrz, takich jak temperatura, wilgoć czy słońce. Musi być także szczelna. Szafy na dokumenty kupuje się u producentów, którzy wykonują je także na zamówienie.

Podczas całej wycieczki zostaliśmy oprowadzeni po wszystkich najważniejszych pomieszczeniach archiwum. Dowiedzieliśmy się także wiele ciekawych informacji. Pracownicy archiwum dali również rady osobom, które wiążą swoją przyszłość z archiwum.

Close Menu