Góry jako główna atrakcja Kudowy Zdrój

Wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie wyjechać na wakacje. Z pewnością w wielu przypadkach wybór padnie na zagraniczne kurorty. Czy jednak Polska ma aż tak niewiele do zaoferowania? Wręcz przeciwnie – w Polsce również znaleźć można przepiękne miejscowości, które każdego roku przyciągają tysiące turystów.

Wybór atrakcji w Kudowie: Szczeliniec, Błędne Skały

atrakcjeI z pewnością warto je odwiedzić, bo atrakcji w takich miejscowościach wcale nie jest mało. Jednym z ciekawszych miejsc na mapie Polski jest Kudowa Zdrój. Znajduje się ona w bliskim sąsiedztwie Gór Stołowych. Te z kolei są jednym z pasm Sudetów. Jak sama nazwa wskazuje, szczyty gór stołowych są płaskie, przez co góry te są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Na pewno jest to jedna z największych atrakcji znajdujących się w Kudowie. Każdy znajdzie tutaj szlak turystyczny dla siebie – i to nie tylko górski szlak pieszy, ale też wiele szlaków rowerowych. Jeśli chodzi o konkretne atrakcje na szlakach, to na pewno trzeba wspomnieć tutaj o przeróżnych, ciekawych formacjach skalnych, z którymi związane są liczne legendy. Właśnie dlatego warto zabrać ze sobą na szlak przewodnika, który z pewnością opowie wszystkie historie w trakcie wspinaczki na Szczeliniec. A na szczycie Szczelińca widoki są naprawdę niesamowite. Na pewno jest to miejscowość, do której powinien udać się każdy miłośnik górskich wycieczek. Co więcej, jest to dobry pomysł na wycieczkę nie tylko w środku lata. Błędne Skały to chyba najbardziej popularny szlak w Górach Stołowych.

Jednak w Kudowie znaleźć można nie tylko góry! Po wspinaczce można zrelaksować się w Aqua Parku, parku linowym, parku rozrywki i w wielu innych miejscach. W Kudowie Zdrój z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i nie będzie się nudzić. Warto już dziś poszukać miejsca noclegowego.

Close Menu