You are currently viewing Ile ważą panele plastikowe?

Dach dwuspadowy bez zastosowania żadnej lukarny musi być wykonany z takich materiałów, które nie osłabia jego konstrukcji. Dlatego jeśli chodzi o podbitkę, najbardziej poleca się rzeczy wykonane z plastiku. Jest on dużo lżejszy, niż blacha, nie mówiąc już o dość grubych deskach drewnianych. Podbitka wykonana z paneli plastikowych będzie lepsza ze względu na wagę.

Waga podbitki plastikowej

panele plastikowe na podbitkęJak wiadomo, dach to bardzo ważna część domu. Często trzeba uważać na to, jakie materiały są użyte do jego budowy, aby był stabilny. Panele plastikowe na podbitkę są idealne, ponieważ dzięki nim nie obciążymy naszej konstrukcji. Waga metra kwadratowego to jakieś trzysta pięćdziesiąt gram. Od paneli nie wymaga się dużej wytrzymałości, gdyż są ukryte pod dachem. Mimo to plastik jest mocny i elastyczny. Wiatr nie połamie naszych paneli. Badania pokazują, że podbitka wykonana z plastiku jest o sześćdziesiąt siedem procent lżejsza, niż z blachy oraz siedemdziesiąt dziewięć procent od drewnianych desek. Wiadomo, że drewno jest dość grube, dlatego ma większą wagę niż blacha. Niewielka waga zobowiązuje budowniczych do zabezpieczenie podbitki przed wiatrem w czasie, w którym jest składowana na placu budowy. To niesamowicie ważna kwestia. Poza tym podbitka będzie bardzo długo dobrze wyglądać. Nie straci swojego koloru, ani błysku. Można ją łatwo dopasować do konstrukcji dachowej.

Jeśli masz do wyboru zwykłą podbitkę, a tą, lepiej skorzystaj z drugiej opcji. Dach musi dużo ważyć, aby opierał się wichurom, ale nie można przesadzić. Na pewno zwiększysz żywotność dachu, nawet o dziesięć lat. Zaletą tej podbitki jest także łatwa obróbka. Można ją montować nawet długo po tym, jak został zrobiony dach. Również oszczędzimy sporo pieniędzy na wkrętach dachowych.