You are currently viewing Jak działa nowoczesny akumulator?

 

Pomimo tego, że samochodów elektrycznych na polskich drogach jest jeszcze bardzo mało, elektryczność odgrywa coraz większa rolę w tradycyjnych autach. Do zasilania elektrycznych podzespołów potrzebne jest źródło zasilania czyli akumulator. Bardzo ważne jest korzystanie z nowoczesnych, nie elektrolitowych akumulatorów.

Główne zalety akumulatorów żelowych

akumulator żelowyWszyscy zdają sobie sprawę z tego, że w samochodach osobowych coraz większą rolę odgrywają podzespoły elektroniczne. Może to być zarówno oświetlenie auta, jak i sterowniki, które usprawniają prace poszczególnych podzespołów. Do ich zasilania potrzebny jest oczywiście akumulator żelowy, czyli nowoczesny typ akumulatorów pozbawiony wad swoich poprzedników, czyli akumulatorów elektrolitowych. Taka odmiana akumulatorów cechuje się tym, że jest odporna na różnego rodzaju czynniki, które w starych akumulatorach powodowały ich nagłe rozładowanie. Mowa tu przede wszystkim o niskich temperaturach, wstrząsach i uderzeniach., To z kolei pozwala na to, aby akumulatory żelowe stosować nie tylko w samochodach osobowych, ale i w łodziach, kamperach, quadach, maszynach produkcyjnych i wielu innych pojazdach i urządzeniach, które w czasie pracy są narażone na duże obciążenia. Kluczem w tego typu akumulatorze jest zastąpienie płynnego elektrolitu żelem, dzięki czemu taki akumulator może być używany w każdej pozycji, bez ryzyka, że nastąpi wylanie się elektrolitu. Taki akumulator to świetny wybór dla tych osób, które swój samochód wykorzystują nieco bardziej intensywnie.

Elektronika pełni coraz bardziej istotną rolę w samochodach, maszynach przemysłowych czy łodziach. Oczywiście podzespoły elektroniczne wymagają stałego dostępu do energii elektrycznej. W tym celu należy zaopatrzyć się w wytrzymały i odporny akumulator.