Jaka powinna być forma wtryskowa?

Formy wtryskowe są bardzo często wykorzystywane w przemyśle. Dzięki nim można szybko otrzymać gotową do dalszej obróbki przedmioty. Wtrysk polega na tym, że rozpuszczona, płynna substancja jest wtryskiwana do formy, która nadaje jej kształt, po czym całość zastyga. Potem można do jeszcze pomalować, zrobić otworki, czy ponownie przetopić.

Wykonanie formy na zamówienie

profesjonalne wykonanie form wtryskowychGłównie do tego celu wykorzystuje się tworzywa sztuczne. Są one bardzo plastyczne, łatwo poddają się wszelkiej obróbce, a do tego są relatywnie tanie, w stosunku do szkła czy metalu. Dobra forma wtryskowa musi być przede wszystkim odporna na wysokie temperatury. Sama nie może się odkształcać, bo wtedy przedmiot dzięki niej wykonywany nie będzie dobrej jakości. Forma musi być także dobrana idealnie do stworzenia danego produktu. Ważna jest wielkość oraz kształt. Najczęściej wybierane jest profesjonalne wykonanie form wtryskowych na zamówienie. Firma składa wniosek o taką formę, a producent im ją dostarcza. Kupowanie gotowych form jest tańsze, jednak rzadko kiedy można znaleźć taką która w stu procentach będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom. Jedynie w przypadku nieskomplikowanych, bardzo zestandaryzowanych przedmiotów może przynieść to dobry rezultat. Lepiej jest wybrać formę na zamówienie i mieć to co najlepsze. Wykonanie takiej formy oczywiście rozpocznie się od projektu, który jest zatwierdzany przez zleceniodawcę. Później trafia do produkcji i dalej do klienta.

Fachowe wykonanie form wtryskowych to zadanie dla profesjonalistów. Wybierając taką opcję trzeba się uzbroić w cierpliwość i mieć przygotowane większe zasoby finansowe, niż przy gotowych formach. Jednak czasem nie warto się spieszyć i wybierać najtańszych opcji, skoro można zyskać coś o wiele lepszego.

Close Menu