page-header-title clr
Kula śnieżna prezentem na urodziny

Moja siostrzenica ma już osiem lat i niczego jej nie brakuje. Rodzice dbają o to, żeby mała miała zapewnione nie tylko podstawowe rzeczy, ale też różne drobiazgi i zabawki, które jej się podobają. Udało im się jednak tak to zbalansować, że nie jest rozpuszczona. Trudno jednak znaleźć dla niej ciekawy prezent, a taki właśnie planowałam kupić na jej urodziny.

Ozdobna kula z pozytywką

kule śnieżne z pozytywkąChciałam kupić jej coś oryginalnego, czego nie tylko nie ma, ale też na pewno nie dostanie w prezencie od nikogo innego. Z jednej strony planowałam jakiś uroczy drobiazg, a nie coś praktycznego, a z drugiej chciałam, żeby nie był to bibelot, który będzie się kurzył i szybko się jej znudzi. Dość przypadkiem trafiłam na reklamę pozytywek dla dzieci, a krótkie poszukiwania w sieci pozwoliły mi znaleźć niebanalny pomysł na prezent. Trafiłam na kule śnieżne z pozytywką, całkiem duże, grające bardzo różne melodie. Wybór wzorów kul w sklepie, do którego zajrzałam, był bardzo duży. Można było znaleźć klasyczne motywy świąteczne, ale były też np. miniaturowe krajobrazy, zwierzątka i postacie z bajek. Poza figurką w środku kuli, również jej podstawka była związana z określonym tematem, więc cała kula tworzyła dzięki temu ładną, zgrabną całość. Dużo czasu spędziłam na wybieraniu tej jedynej. Chciałam, żeby była ładna i związana z zainteresowaniami młodej, ale jednak nie całkiem dziecinna, żeby podobała jej się również wtedy, gdy bardziej podrośnie. Po konsultacji z siostrą zdecydowałam się na kulę z motywem morskim.

Na miniaturowych falach w środku kuli unosi się mały, ale bardzo szczegółowy model okrętu z wydętymi żaglami. Drobinki śniegu, otaczające go przy potrząsaniu kulą, wyglądają trochę jak krople deszczu, przez co całość sprawia wrażenie okrętu w czasie sztormu. Podstawka kuli jest prosta, przypomina wyglądem drewno i doskonale pasuje do całości.

Close Menu