Na czym polega czyszczenie metodą Wuko?

Metoda ta wykorzystywana jest przez firmy działające w branży wodno-kanalizacyjnej, które używają Wuko do czyszczenia kanalizacji. Jest ona najlepszą alternatywą do najbardziej popularnego sposobu czyszczenia kanalizacji metodą mechaniczną. Czyszczenie Wuko polega na tym, że kanały ściekowe oczyszczane są pod ciśnieniem.

Charakterystyka czyszczenia metodą WUKO

wuko wrocławTechnika Wuko wzięła swoją nazwę od specjalistycznych pojazdów, które wyposażone są w specjalną pompę, aby tłoczyć wodę pod dużym ciśnieniem. Do pojazdu podłącza się specjalny wąż, który musi być dopasowany idealnie średnicą i wielkość tej średnicy zależy głównie od rodzaju zanieczyszczenia. Niektóre firmy korzystając z metody Wuko oraz dysz rotacyjnych, dzięki czemu mogą one rozbić nawet stare osady wapienne, a nawet te trwałe korzenie. W momencie, gdy pracownik wprowadzi już wąż w głąb przewodów, to następnie woda zostaje pompowana przez pojazd Wuko Wrocław to miasto, które dysponuje wieloma profesjonalnymi firmami wodno kanalizacyjnymi, które posiadają odpowiednie pojazdy wyposażone w tę technologię. Strumień, który będzie płynął z węża pod bardzo dużym ciśnieniem będzie w stanie wypłukać wszystkie nieczystości, które przez lata na gromadziły się w rurach. Wszystkie papiery oraz osady czy włókniny, a także inne odpady będą skutecznie usunięte i trafię do specjalnej studni rewizyjnej. Stamtąd już zostają usunięte ręcznie albo za pomocą specjalnej pompy.

Jakie są zalety czyszczenia metodą Wuko? Przede wszystkim jest to wysoka skuteczność, a także uniwersalność, ponieważ metoda sprawdza się przy instalacjach sanitarnych oraz kanalizacji deszczowej. Dodatkowo nie musimy tutaj używać żadnych środków chemicznych i jest to zdecydowanie przyjazne dla środowiska. Stanowi to również bezpieczeństwo przy stosowaniu w pomieszczeniach magazynowych.

Close Menu