You are currently viewing Najpopularniejsze rodzaje szlaunków

 

Podczas realizacji bardziej skomplikowanych prac budowlanych bardzo ważne jest zachowanie bezpieczeństwa. Dotyczy to w szczególności tych inwestycji, które są realizowane poniżej poziomu gruntu, lub też na osobistej ziemi. W takiej sytuacji należy skorzystać ze specjalnej konstrukcji, aby wzmocnić ścianki wykopu.

Zastosowania szalunków do wykopów

szalunki do wykopówWszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest zachowanie odpowiedniego bezpieczeństwa podczas realizacji inwestycji budowlanych. Dotyczy to w szczególności tych inwestycji, które są realizowane w bardziej niekorzystnych warunkach, na przykład poniżej poziomu gruntu. W takich warunkach bardzo często wykorzystywane są tak zwane szalunki do wykopów, czyli specjalne konstrukcje, których głównym zadaniem jest zapobieganie osunięciom ziemi. Takie konstrukcje, które na pierwszy rzut oka mogą przypominać nieco rusztowanie, są wykorzystywane szczególnie często podczas realizacji takich inwestycji jak na przykład budowa podziemnego parkingu, czy też linii metra. Szalunki można zakupić albo nowe albo też używane, w tym wypadku należy zwrócić uwagę, czy na pewno wszystkie elementy danego szalunku zostały wykonane z materiałów 2 dobrym stanie. Szalunki można zakupić w różnych wersjach, na przykład z naturalnego drewna czy też metalu. To, jaki rodzaj szalunku kupimy powinno zależeć od stopnia trudności danej inwestycji. Do budowy fundamentów czy przydomowej piwnicy na przykład wystarczy zastosować używane szalunki drewniane, które zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Podczas realizowania inwestycji budowlanych najważniejsze jest zachowanie odpowiedniego bezpieczeństwa. Szczególnie tyczy się to tych inwestycji, których realizacja odbywa się na terenie trudno dostępnym. Stosowanie odpowiednich zabezpieczeń pozwoli uchronić się na przykład przed osunięciami ziemi.