Napisałam książkę, jak ją wydać?

 

Książki są wartością dla ludzkości. Ich początek sięga już czasów starożytnych i pierwszych rękopisów oraz papirusów. Z czasem książki przybrały znaną nam obecnie postać, jednak były one pisane ręcznie, więc dostęp do nich nie był możliwy dla każdego. Następnie Gutenberg wynalazł druk, dzięki któremu książki przybrały postać nam znaną i z czasem stały się bardziej dostępne.

Wydawanie własnej książki

jak wydać własną książkęWiele z nas za młodu, a nawet długo po osiągnięciu dorosłości, marzyło o wydaniu własnej książki. Za moich czasów często pisaliśmy opowiadania na kartkach, a potem dawałyśmy je sobie nawzajem do przeczytania i robiłyśmy sugestie co do dalszego ciągu. Nasze pisarstwo rozwijało się podczas nudnych lekcji szkolnych, ale nie polecam tego nikomu. Nauka jest najważniejsza! Z czasem szał na szkolne opowiadania o miłości minął i należało zająć się dorosłością. Kto jednak w tym czasie nie tworzył w myślach historii jadąc do pracy? Myślę, że niewiele jest takich osób. Niewielka część z nich decyduje się na spisanie swojej historii i jej wydanie. Zastanawiają się tylko nad tym, jak wydać własną książkę. Przyznać trzeba, że od pomysłu na książkę do jej napisania droga jest daleka. Co więcej, często pojawia się słomiany zapał i już po kilkunastu, czy kilkudziesięciu stronach rzucamy nasze zajęcie i powieść pozostaje w naszej głowie. Kiedy jednak przebrniemy przez ten etap znów wracamy do podstawowego pytania dotyczącego tego jak wydać własną książkę. Najlepiej skierować się z tym do wydawnictwa. Przekazać mu tekst naszej powieści. Należy jednak liczyć się z tym, że to nie oznacza, że nasza książka niedługo pojawi się na półkach.

Wydanie książki nie jest proste. Po skierowaniu jej do wydawcy może okazać się, że książka nie pasuje profilem do wydawanych przez wybrane wydawnictwo książek i otrzymamy odmowę. Istotne jest również zaciekawienie własną osobą wydawcy. Książki nie wysyła się mailem, bo wiadomość może nawet nie zostać odczytana. Jednak warto próbować, może nasza książka w końcu pojawi się na półkach!

 

Close Menu