You are currently viewing Nowoczesne technologie na terenie trójmiasta

W związku ze zwiększającymi się wymogami co do efektywności energetycznej budynków niezbędne są nowe technologie, które pozwolą zaspokoić rynkowe potrzeby. Jest to spowodowane uwarunkowaniami prawnymi zarówno krajowymi jak i międzynarodowymi, które mają na celu zmniejszenie emisji szkodliwych gazów do atmosfery.

Ciepło i ekologiczne sposoby jego wytwarzania

pompy ciepła trójmiastoSzczególnie miasta silnie uprzemysłowione mają duży wpływ na ochronę środowiska. Obszary takie jak chociażby trójmiasto mają bowiem na swoim obszarze sporo fabryk, porty przeładunkowe czy inne obiekty, które potrzebują dużą ilość energii do swojego poprawnego funkcjonowania. Chcąc zmniejszyć obciążenie jednostek wytwórczych oraz sieci dystrybucyjnych projektanci coraz częściej sięgają po rozwiązania, które mają za zadanie wytworzyć lokalnie część niezbędnej energii. Powszechnie instalowane są chociażby pompy ciepła trójmiasto, które odciążają lokalną sieć ciepłowniczą. Pompy ciepła są ekologicznymi urządzeniami, które mogą być stosowane w hybrydowych instalacjach grzewczych. Często uzupełnieniem pomp ciepła są kolektory słoneczne, które mają podobne zadanie – podgrzanie wody użytkowej do odpowiedniej temperatury. Instalacje hybrydowe są jednak powszechniejsze w rozwiązaniach konsumenckich co pozwala w niektórych przypadkach na pokrycie całego zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową. Warto dodać, że technologia pomp ciepła ciągle się rozwija.

W większości nowych inwestycji stosowane są najnowsze rozwiązania z tej dziedziny co ma na celu zapewnienie odpowiedniej sprawności i wydajności. Ogrzewane w ten sposób budynki na terenie trójmiasta często potrzebują jedynie niewielkiego zasilania dodatkowego, które pozwala osiągnąć zadane parametry, w tym przypadku temperaturę. Warto dodać, że pompy ciepła nadają się zarówno do podgrzewania ciepłej wody użytkowej jak i do instalacji grzewczych.