Odpowiednia pielęgnacja butów

Każdy z nas ma kilka, lub kilkanaście par butów wykonanych z różnych materiałów. Jak wszystko czego używamy, wymaga czyszczenia, bo po pewnym czasie użytkowania staje się brudne. Szczególnie jeżeli korzystamy z tego na dworze.

Czym pielęgnować buty skórzane?

środki do pielęgnacji butówLudzi często się ocenia po wyglądzie i jak widzimy kogoś w brudnych butach, to myślimy, że jest niechlujem, który nie dba o siebie i o swój wygląd. Wygląd butów jest tak samo ważmy jak nasze ubranie, dlatego jeżeli systematycznie pierzemy swoje ubrania, to tak samo często powinniśmy czyścić swoje obuwie. Środki do pielęgnacji butów dzielą się ze względu na rodzaj materiału z jakiego są wykonane buty. Najczęściej są to pasty, żele i kremy, które poza czyszczeniem i zabezpieczanie powierzchni obuwia pielęgnują je. Buty skórzane nie mogą się zamoczyć, ponieważ skóra straci swoje właściwości, dlatego trzeba ją nawilżać i natłuszczać. Najlepsze do tego celu są pasty, które nakłada się na oczyszczone i osuszone buty. Delikatnie wmasowuje i pozostawia do wchłonięcia. Do zamszu stosuje się jedynie specjalne impregnaty, które zabezpieczają go przed wodą i brudem. Buty z dermy, albo gumy nie wymagają specjalnych środków pielęgnacyjnych, gdyż jest to sztuczny materiał, który nie chłonie wody. Obuwie z naturalnych materiałów wymaga systematycznej pielęgnacji aby na długo zachowały swoje właściwości i ładnie wyglądały. Dodatkowo przydadzą się specjalne szczoteczki z naturalnego włosia, którymi szybko usuniemy brud z powierzchni buta.

Wszystkie środki pielęgnacyjne i artykuły potrzebne do czyszczenia obuwia, kupimy w sklepie  z artykułami szewskimi. Z pewnością doświadczony sprzedawca doradzi nam jaki środek będzie najlepszy do naszego obuwia i w jaki sposób je zabezpieczyć przed wilgocią.

Close Menu