Plafon diamond nie tylko na sali bankietowej

 

Każdy z nas prędzej czy później staje przed zadaniem organizacji własnego otoczenia i wyboru stylu, w jakim chcemy urządzić swoje wnętrza. Początkowo szukamy pomysłów i inspiracji, zanim dokonamy wyboru spójnych dodatków, tworzących niepowtarzalny klimat w naszej życiowej przestrzeni. Decydujemy nie tylko o funkcjonalności gromadzonych przedmiotów, ale chcemy także, aby umiejscowione w naszej przestrzeni dodatki wyrażały nasz styl i temperament. Kiedy marzymy o wnętrzu w stylu glamour, na myśl od razu przychodzi nam blask diamentów.

Zastosowanie eleganckiego plafonu diamond w pomieszczeniach

elegancki plafon diamondNieodzownym dodatkiem w tego typu przestrzeni, podkreślającym jej bogaty charakter i przepych w stylu Hollywood jest elegancki plafon diamond. Stanowi on idealne dopełnienie wizerunku zwłaszcza przestronnych pomieszczeń o wysokim profilu i zróżnicowanej wysokości sklepienia. Plafon diamond jest nie tylko elegancki, ale też stanowi centrum wystroju pomieszczenia, skupiając na sobie uwagę. Do niedawna oświetlenie tego typu mogliśmy głównie spotkać w najbardziej wystawnych salach bankietowych, stylizowanych na komnaty królewskich zamków. Dziś dostępność tego typu elementów wystroju jest znacznie większa, tak jak szeroka jest gama proponowanych wzorów plafonów. Każdy, kto chciałby urządzić swój dom na wzór eleganckiego dworu, ociekającego bogactwem lub dodać odrobiny blasku klasycznemu pomieszczeniu w stonowanych kolorach, ma ku temu sposobność. Rynek obfituje w zróżnicowane wzory plafonów, oferując zarówno te monumentalne o kilku kondygnacjach, przeznaczone do przestronnych pomieszczeń jak i mniejsze, mogące ozdobić choćby pokój dzienny domu na podmiejskim osiedlu. Plafony przybierają różne kształty- od tych klasycznych, przypominających kiście winogron, po bardzo nowoczesne konstrukcje, gdzie zwoje drobnych metalowych drucików oplatają niczym sieć diamentowe serca.

Do wyrobu elementów plafonów, mających imitować prawdziwe diamenty, wykorzystuje się różne materiały- od szkła po różnorodne tworzywa sztuczne, w różny sposób przepuszczające światło. Zróżnicowanie materiałów używanych do produkcji plafonów pozwala także na zwiększenie cenowej dostępności produktów dla odbiorcy.  Nie każdego klienta stać na posiadanie w domu kryształowego żyrandola, jednak plafon z diamentów z tworzywa sztucznego potrafi lśnić równie zachwycającym blaskiem.