Polecane wędzarnie elektryczne

 

Nie da się ukryć, że uwielbiamy wędliny, które poddawane były procesom wędzenia. Pomimo faktu, że za samym dymem raczej nie przepadamy tak już dym, który służy do wędzenia jest przyjemny dla naszego podniebienia oraz przyjemnie stymuluje nasz zmysł węchu. Przez wieki do wędzenia stosowano murowane wędzarnie, które połączone były z paleniskiem. Obecnie coraz częściej korzysta się z nowszych rozwiązań.

Efektywne i sprawdzone wędzarnie

wędzarnie bradleyPolacy uwielbiają to co grillowane. Generalnie jesteśmy takim narodem, który czuje satysfakcję z tego że może samodzielnie przygotowywać posiłki. Smakują nam one znacznie bardziej niż gotowe produkty ze sklepu. Oprócz grillowania wiele osób postanawia zainwestować w urządzenia zwane wędzarniami. Jeszcze do niedawna nie było dostępnych w sprzedaży wędzarni elektrycznych. Radzono sobie wówczas w taki sposób, że stawiano wędzarnie z cegieł. Najczęściej spotkać je można było w ogródkach działkowych. Wędzarnie takie świetnie spełniały swoje zadanie ale niestety żeby mogły poprawnie funkcjonować to konieczne było zakupienie drewna z gatunków owocowych. Obecnie funkcję takich klasycznych wędzarni przejmują wersje elektryczne. Dość ciekawym i zarazem często kupowanym produktem są wędzarnie Bradley. Urządzenie takie możemy nabyć już za niecałe trzy tysiące złotych. Jest to maszyna zasilana prądem o napięciu 230V. Wewnątrz znajdziemy kilka półek na których możemy ułożyć produkty. Wbudowany generator dymu pracuje bardzo wydajnie.

Nowoczesne wędzarnie elektryczne najczęściej posiadają cyfrowe sterowniki służące do zarządzania procesem wędzenia. Na specjalnym wbudowanym w urządzenie panelu możemy ustawić jaki ma być czas wędzenia oraz temperatura dymu. Często można spotkać wersje wędzarni umożliwiające wędzenie dymem zimnym lub gorącym.

 

Close Menu