Poszukiwanie totemu reklamowego

Po otwarciu własnego komisu samochodowego nie miałem za bardzo pojęcia, jak przyciągnąć do siebie klientów. Mój salon był w pobliżu ruchliwej ulicy, lecz mimo tego ludzie rzadko kiedy podjeżdżali. Dopiero moja żona Grażyna podsunęła mi dobry pomysł – powinienem postawić przed komisem totem reklamowy.

Totem reklamowy widoczny na pierwszy rzut oka

totemy reklamowe producentOd razu wiedziałem, że będzie to strzał w dziesiątkę. Totem reklamowy jest świetnie widoczny z ruchliwej ulicy, więc będzie przyciągał wzrok przejeżdżających obok ludzi. Dodatkowo poprawi on widoczność mojego komisu dla ludzi, którzy mojego salonu samochodowego szukają. Poszukiwania zacząłem od pobliskiej agencji reklamowej – niestety, nie obsługiwali tego typu zleceń. Dlatego zacząłem szperać w internecie, by dowiedzieć się czegoś na ten temat. Ponoć takie totemy reklamowe producent zapewnia polepszają zarówno wizerunek firmy, jak i prestiż – jakbym potrzebował kolejnych argumentów na tak. Po krótkich poszukiwaniach znalazłem firmę, która zgodziła się wykonać mój totem. Pojechałem więc do ich siedziby i złożyłem zamówienie. Poprosiłem, by totem przedstawiał nie tylko logo, ale i skrót wszystkich oferowanych przeze mnie usług oraz numer telefonu do siedziby. Obsługująca mnie pani potwierdziła wszystko i zapytała, czy będzie dodatkowo potrzebny montaż. Oczywiście potwierdziłem – nie miałem na podorędziu odpowiednich narzędzi ani wystarczająco dużo ludzi. Po dwóch tygodniach totem stał już dumnie przed moim komisem.

Patrząc na to z perspektywy czasu była to świetna decyzja – po umieszczeniu totemu ilość klientów zwiększyła się dwukrotnie, a mój biznes rozkwitał. Całe szczęście, że mam moją Grażynkę. Bez niej nigdy nie wpadłbym na tak genialny pomysł, a bez tego mój biznes nie miałby się teraz tak dobrze.