Profesjonalny i domowy nawóz

Glebę ogrodową trzeba nawozić w celu pozyskania lepszych plonów, do tego dobrze użyźniona gleb potrafi zdziałać cuda. Zwłaszcza na ziemi ogrodowej, w tedy stosuje się nawozy wapniowe tlenkowe, czyli inaczej wapno palone. Wapniowania nie wolno mieszać w tym samym czasie z innymi nawozami, gdyż to może mieć niekorzystny wpływ na roślinę. 

Konkretne nawozy dla kwaśnej gleby

wapno nawozowe tlenkoweWapno palone, jest pozyskiwane w momencie prażenia wapnia kamiennego. Co ciekawe ta metoda ma naprawdę porządne i konkretne przynosi efekty dla gleby. Ten rodzaj nawozu  bardzo szybko się rozpuszcza, dzięki czemu przynosi bardzo szybkie efekty, ponadto przynosi bardzo szybkie efekty. Oczywiście istotne jest również to, czy wapno jest bardziej rozkruszone czy zmielone, zmielone zdecydowanie szybciej przynosi efekty, ponieważ szybciej się wchłania. Najczęściej znajduje zastosowanie w uprawach profesjonalnych, pomimo, ze jest również przeznaczony do upraw domowych, ogrodowych czy działkowych. Tego typu wapno nawozowe tlenkowe nie nadaje się jedynie, do suchych i bardziej piaszczystych gleb. Przede wszystkim dawki powinny być odmierzane odpowiednich ilościach i powinny być podawane systematycznie, gdyż bardzo łatwo jest przesadzić z nawozem. Nadmiar wapna palonego, niestety może sprawić, że nasze rośliny zaczną obumierać. Jeżeli jednak stosujemy nas nawóz zgodnie z zaleceniami, to nie ma się czego obawiać, poprawne stosowanie poprawia strukturę gleby i aktywność mikrobiologiczną. 

Najlepszym okresem stosowania nawozów, to czas po wegetacyjny, czyli zazwyczaj późne lato oraz wczesna jesień,w niektórych przypadkach nawet i późna jesień może być, jak najbardziej. Ze względu na pylistość nawozy, prace warto wykonywać w dniu, kiedy nie wieje. Jeżeli musimy wykorzystać kilka nawozów na raz, to warto pamiętać, że inne nawozy trzeba podawać dolistnie. 

Close Menu