Przenośny endoskop usb

 

Telefony o rzekomym podłożeniu bomby były w pewnym momencie prawdziwą plagą. Nie było tygodnia, byśmy nie byli wzywani do inspekcji budynku, w którym podobno ktoś podłożył ładunek wybuchowy, mimo iż czasem było to bardzo nieprawdopodobne. Jednak niezależnie od stanu i przeznaczenia samego budynku, nie mogliśmy zgłoszenia ignorować.

Ręczny endoskop inspekcyjny usb

precyzyjny endoskop usbNie zawsze mieliśmy możliwość zabrania na takie zgłoszenie psa tropiącego, gdyż często zdarzało się iż był potrzebny w innym miejscu. Równie często, kontrolowany budynek był w tak złym stanie, że stwarzał realne zagrożenie dla zdrowia. By usprawnić sobie pracę, a przy tym wyeliminować większość zagrożeń, jakie wiązały się z tego rodzaju kontroli, zaopatrzyliśmy się w precyzyjny endoskop usb, który zabieraliśmy na większość tego typu zgłoszeń. Urządzenie to wcale nie było duże, będąc wymiarów może dużego telefonu. Przewód z kamerą, za to, miał zasięg około dziesięciu metrów i był na tyle niewielki, że można było nim spokojnie sprawdzić nawet najbardziej niedostępne miejsca. Po podłączeniu urządzenia do telefonu lub komputera, można było odtworzyć nagrany obraz ze świetną dokładnością i ocenić wcześniej wykryte szczegóły. Endoskop miał dość pojemną baterię, wystarczającą na godzinę nieprzerwanej pracy, aczkolwiek można było ładować go identycznie jak telefon, podłączając kabel usb do źródła prądu.

Nie był on również skomplikowany w obsłudze, gdyż każda osoba posiadająca minimum wprawy w obsłudze komputera potrafiłaby bezproblemowo się nim posługiwać, odtwarzać i kopiować zapisane pliki, jak również czyścić pamięć urządzenia. Tak proste urządzenie niejednokrotnie zaoszczędziło nam wielu żmudnych godzin przeszukiwania miejsca zgłoszenia i umożliwiało kontrolę miejsc wcześniej niedostępnych.

 

Close Menu