Przyczepka rowerowa przyjacielem rodziców

Czy nieraz myśleliście o tym, czy chciałbyś lub czy chciałabyś wraz ze swoją pociechą wybrać się na dłuższą wycieczkę rowerową, a dziecko jeszcze nie jest w stanie samemu jeździć? Żaden problem, ponieważ przyczepki rowerowe istnieją dla takich celów.

Co powinniśmy wiedzieć o przyczepce rowerowej

przyczepki roweroweJuż we wstępie zostało podkreślone przeznaczenie przyczepki rowerowej, ale pozostaje kluczowe pytanie dotyczące jej właściwości. Po pierwsze taką przyczepkę łatwo doczepić pod tylne koło, przez co możemy się poczuć jak kierowca ciężarówki na rowerze. Drugą rzeczą jest bezpieczeństwo naszego małego pasażera, które otrzymuje dzięki przyczepce. Konkretniej chodzi o to, że jedyne wejście do niej jest od frontu i przeważnie jest one zamykane na zamek błyskawiczny od zewnątrz, a poprzez to rodzic będzie miał pewność, że dziecko podczas jazdy nie wydostanie się bez jego wiedzy. Kolejną rzeczą wartą podkreślenia jest to, że obudowa takiej przyczepki nie pozwala malcowi zmoknąć w przypadku deszczu, a i również podczas dalszych wycieczek na przykład po za miasto, brzdąc będzie mógł podziwiać mijane tereny przez okienka z cienkiej siatki. Warto zaznaczyć, że taka siatka także chroni przed wszelakimi owadami, co likwiduje ryzyko ukąszeń itp. Przyczepka rowerowa posiada najczęściej parę kół po jej obu stronach, dzięki czemu rowerzysta zachowa swobodność jazdy. Istnieje również możliwość odczepienia przyczepki rowerowej dzięki czemu podczas przerwy od jazdy nie będziemy musieli się rozstawać z dzieckiem.

Dopóki dziecko nie nauczy się jeszcze samodzielnie jeździć na swoim pierwszym rowerku, to taka przyczepka rowerowa może okazać się idealnym trafem dla rodziców z naturą podróżnika, a pozwoli ona zabierać dziecko na wszelkiego rodzaju wojaże rowerowe.