Reportaż z dnia ślubu

W usługach fotografii ślubnej dominują dwa produkty, które cieszą się największa popularnością. Jednym z tych produktów jest reportaż ślubny, drugim sesja ślubna. Są to dwie usługi bardzo różniące się od siebie. Reportaż ślubny jest bardziej spontaniczną formą dokumentowania wydarzenia ślubnego, choć także zawiera elementy reżyserowane przez fotografa. 

Wykonywanie reportażu ślubnego w Rzeszowie

reportażowe zdjęcia ślubne w RzeszowieTworzenie reportażu ślubnego najczęściej zaczyna się już od przygotowań ślubnych. Fotograf uwiecznia na zdjęciach wszystkie przygotowania przed uroczystością. Na etapie przygotowań do ślubu oraz drogi młodej pary do kościoła zdjęcia są wykonywane spontanicznie przez fotografa. Fotograf na tym etapie jest dokumentalistą z wydarzeń. Po złożeniu przysięgi oraz już podczas zabawy weselnej do reportażu ślubnego wkomponowywane są zdjęcia wyreżyserowane przez fotografa charakterystyczne dla sesji ślubnej. Są to bardzo często zdjęcia artystyczne także wykonywane w plenerze. Jest to swoista małą sesja ślubna, która stanie się częścią całego reportażu ślubnego. Nie zawsze jest to jednak wykonywane w ten sposób. Fotograf może być spontanicznym dokumentalistą na każdym etapie uroczystości. Zależy to tylko od klientów. Reportażowe zdjęcia ślubne w Rzeszowie możemy zlecić w każdym studiu fotograficznym. Nie ma w Rzeszowie fotografa, który nie ma w ofercie takiego produktu.

Podczas reportażu ślubnego wykonywane jest od 500 do 1000 zdjęć. Z całej puli wybierane jest przez fotografa około 50 zdjęć, z których młoda para wybierze zdjęcia do swojego albumu ślubnego. Fotograf oczywiście na życzenie klienta może w formie elektronicznej przekazać klientom wszystkie zdjęcia do wyboru. Klienci wtedy sami wybierają zdjęcia do finalnego albumu.