Różnorodne automaty vendingowe

Popularny model prowadzenia handlu, to sklep stacjonarny, w którym pracuje sprzedawca obsługujący klientów. Może być również sklep internetowy, ale w nim także muszą pracować ludzie, bo ktoś musi realizować zamówienia. Innowacją na rynku jest vending.

Jak działają automaty vendingowe?

automat vendingowySprzedaż bez udziału ludzi rozwinęła się w Stanach Zjednoczonych i zyskała tam dużą popularność. Amerykanie chętnie robili zakupy w automatach, bo były one czynne przez dwadzieścia cztery godziny na dobę i można z nich było korzystać przez siedem dni w tygodniu. Z czasem automat vendingowy dotarł do Polski i zaczął się pojawiać w różnych publicznych miejscach. Maszyny do samoobsługowej sprzedaży możemy znaleźć na dworcach kolejowych, w poczekalniach przychodni, w szkołach, a nawet w państwowych instytucjach. Vending z definicji jest formą prowadzenia sprzedaży bez udziału pracowników, ponieważ stosowane automaty mają zamontowane specjalne panele administracyjne do przeprowadzania całego procesu zakupowego. Obsługa maszyny jest banalnie prosta, gdyż wystarczy wybrać interesujący produkt, dokonać płatności i można odebrać towar z podajnika. Z wglądu zewnętrznego automat przypomina dużą lodówkę z przeszklonymi drzwiami, przez które dokładnie widać jaki jest dostępny asortyment. W Polsce możemy spotkać automaty sprzedające gorące napoje takie jak kawa, herbata, czy czekolada oraz mieszane z miejscami na przekąski i napoje butelkowe. Nowością są automaty oferujące leki bez recepty oraz artykuły higieniczne.

Ceny produktów sprzedawanym w maszynach vendingowych są porównywalne do tych oferowanych w zwykłych sklepach. Taka forma zakupów jest szybka i łatwa, a do tego klienci nie muszą stać w kolejkach. Od momentu wprowadzenia ich na rynek, ich popularność ciągle rośnie.

Close Menu