Samochód dostawczy dobrze zabudowany

Samochody dostawcze muszą być zabudowane, aby mogły przewozić towar na dłuższych, a także krótszych trasach. Bez tego nie ma nawet mowy o tym, aby bezpiecznie przewieźć daną rzecz. Trzeba zapewnić ochronę przed wiatrem, deszczem, przesuwaniem się po naczepie, a także ewentualną kradzieżą. Przyczepę lub samochód dostawczy można zabudować samodzielnie, ale trzeba wiedzieć jak.

Jak zabudować samochód dostawczy?

zabudowy samochodów dostawczychNie jest to proces taki trudny, ponieważ wystarczą tylko umiejętności manualne. Do zabudowy samochodów dostawczych potrzebne Ci będą materiały. Ja polecam stelaż wykonać z aluminium, ponieważ jest lekkie. Na wzmocnienie w rogach naczepy możemy użyć stali. Warto, aby każda burta miała co najmniej trzy poprzeczki pionowe, z czego te w środku muszą być zdejmowane. Warto zabezpieczyć krawędzie, aby były gładkie. Nie podrzemy plandeki. Plandekę można z jednej strony przyczepić na stałe za pomocą śrub. Tym samym na magazynie można ją całkowicie zwinąć i bardzo sprawnie naciągnąć po załadunku. To bardzo proste. Łączenie plandeki najlepiej wykonać na gorąco. Dodam, że żaden sprzęt nie będzie do tego potrzebny. Przyda się zwykłe żelazko z obniżoną temperaturą. Plandeka bardzo dobrze się zgrzewa w ten sposób. Przy robieniu drzwi pamiętaj o dobrym wypoziomowaniu zawiasów, aby zawsze do siebie pasowały. To niezbędne.

Na takich rzeczach bardzo łatwo jest oszczędzić, ponieważ można je robić samodzielnie. Wiadomo, że trzeba do wszystkiego podejść z jakimś planem. Polecam Ci na początku rozrysować sobie na kartce, w jaki sposób ma wyglądać naczepa. Przelicz, ile powierzchni użytkowej zyskasz po wykonaniu stelażu. Dobrze, jeśli będzie dopasowana do samochodu, ale nie będzie przeszkadzać w jeździe, na przykład jadąc pod jakim wiaduktem.

Close Menu