You are currently viewing Schodowe balustrady robione są na zamówienie

Nawet najpiękniejsze schody nie będą wyglądały dobrze bez balustrad. W zasadzie to ciężko mówić o jakimkolwiek efekcie, jeśli wchodząc po schodach nie ma się czego złapać. Balustrady to nie tylko ozdoba samej konstrukcji schodów, ale przede wszystkim element zabezpieczający przez upadkiem.

Balustrada ze stali nierdzewnej

balustrady nierdzewne krakówBalustrady robi się na zamówienie, a więc pod konkretny wymiar. Nie jest to produkt uniwersalny, który można zamontować do każdych schodów. Zamawiając poręcze do swoich schodów można wybierać pośród dziesiątek różnych wzorów. Najważniejsze jest jednak to, żeby zwrócić uwagę na materiał, z którego zamawia się balustradę. Obecnie najpopularniejsze są balustrady nierdzewne Kraków, jako jedne z najtrwalszych dostępnych na rynku. Materiał ze stali nierdzewnej gwarantuje, że przez dekady nie pojawi się na nim nawet najmniejszy ślad korozji. Taka balustrada jest dodatkowo specjalnie malowana. Dzięki czemu nie trzeba jej nigdy malować ponownie samemu. Malowanie balustrady ze specjalnej stali wykonuje się techniką proszkową. Dzięki tej technologii pod warstwą lakieru nie powstają pęcherzyki powietrza, dzięki czemu nie powstanie rdza ani żadne inne ubytki. Wszystko oczywiście ma swoją cenę, ale wybierając taki rodzaj balustrady przynajmniej wie się, za co się płaci. Oprócz materiału i koloru trzeba jeszcze wybrać wzór i rodzaj poręczy. Tutaj już można ponieść wodze fantazji, ponieważ wybór wzornictwa jest ogromny. Balustrady kute w stali nierdzewnej wyglądają przepięknie bez względu na wybrany wzór.

Wchodząc po schodach trzeba mieć się za co złapać. Jako uzupełnienie do schodów oraz zabezpieczenie wchodzenia po nich służą oczywiście balustrady. Produkowane są one na indywidualne zamówienie pod konkretnego klienta. Najlepiej zamówić balustrady wykonane ze stali nierdzewnej i malowane proszkowo.