You are currently viewing Ściany wykończone mikrocementem

Betonowe pokrycia wcale nie muszą być bardzo ciężkie i grube. W dobie rozwoju technologii i rozwiązań w dziedzinie wykańczania wnętrz, pojawiły się technologie, które pozwalają na wykonanie cienkiej warstwy dekoracyjnej, która będzie wyglądała jak betonowa posadzka. Nie musimy więc montować ciężkich płyt lub wykonywać grubych, zbrojonych konstrukcji, które będą zabierały nam przestrzeń użytkową.

Nowoczesna zaprawa cienkowarstwowa

mikrocement na ścianyW ofercie producentów, którzy zajmują się dystrybucją i montażem różnego rodzaju zapraw znajdziemy materiał, który został nazwany mikrocementem. Według zaleceń na opakowaniu, możemy go stosować zarówno na podłogi jak i ściany, jako warstwę dekoracyjną. Mikrocement na ściany jest bowiem zaprawą cienkowarstwową, która tworzy bardzo ciekawy efekt wizualny na różnego rodzaju powierzchniach. Wykonanie takiej powłoki nie jest jednak proste. Po pierwsze, aby uzyskać odpowiednie parametry wytrzymałościowe i trwałość, należy całkowicie stosować się do zaleceń producenta. Jest niezwykle istotne, aby zachować odpowiednie proporcje wody i sypkiego materiału. Ze względu na to, warto zdecydować się na wynajęcie odpowiednich fachowców, którzy wykonają okładzinę ścienną z mikrocementu bardzo profesjonalnie. Szczególnie, że sam podkład pod zaprawy cienkowarstwowe powinien być odpowiednio przygotowany. Powinien być odpowiednio wypoziomowany i jak najbardziej równy.

Warto jednak zdecydować się na to, aby mikrocement zdobił nasze ściany, ponieważ jest to bardzo wytrzymały materiał. Już warstwa grubości kilku milimetrów jest niezwykle wytrzymała. Ze względu na swoją drobnoziarnistą strukturę, mikrocement sprawia, że ściany są bardzo gładkie i estetyczne. Imitujące beton pokrycia będą wyglądały bardzo nowocześnie i elegancko.