Solidne fasady wentylowane

Budując swój wymarzony dom warto przykładać dużą wagę do detali dzięki którym będziemy mogli zaoszczędzić nasze pieniądze w przyszłości gdy już dom powstanie. Doskonałym sposobem na zaoszczędzanie na energii cieplnej jest stosowanie solidnych ociepleń zarówno wewnątrz budynku jak i na jego elewacjach. Na dzień dzisiejszy mamy do wyboru kilka technik związanych z montowaniem takich elewacji.

Skuteczny montaż elewacji wentylowanych

fasady wentylowane montażJeszcze do niedawna za każdym razem gdy ktoś decydował się na ocieplenie domu z zewnątrz to cała procedura była oczywista. Ocieplenia tworzone były według utartego przez długie lata schematu. Z biegiem lat ten schemat zaczęto jednak nieco modyfikować. Obecnie mamy już do wyboru kilka metod tworzenia elewacji ale jedną z bardziej popularnych są wersje wentylowane. Jeśli chodzi o kwestię jaką są fasady wentylowane montaż takich fasad wbrew pozorom nie jest bardzo skomplikowany. Ogólna idea tego rodzaju elewacji jest taka by w fasadach tworzyły się korytarze powietrzne. Tworzy się je po to by nie dochodziło do kondensacji pary wodnej. Mówiąc skrótowo chodzi o to by nasze ściany mogły „oddychać” czyli by zachodziła wentylacja. Umożliwia nam to specjalna kratownica, którą tworzą elementy aluminiowe bądź stalowe. Pod nią umieszcza się okładzinę termoizolacyjną a na wierzch kratownicy nakładane są ostateczne warstwy w formie kasetonów, ozdobnych tynków czy różnego rodzaju płyt.

Ogólnie rzecz biorąc fasady wentylowane są bardzo praktyczne. Dzięki nim minimalizujemy ryzyko skraplania się pary wodnej pod warstwą ocieplającą. W związku z tym zmniejsza się również ryzyko wystąpienia pleśni i zawilgocenia naszych ścian. Obecnie ten rodzaj elewacji wykonuje już całe mnóstwo firm budowlanych działających w naszym kraju.

Close Menu