You are currently viewing Specyfika pracy lakiernika

Lakiernicy wykonują bardzo odpowiedzialną pracę, która wpływa na ich zdrowie. Muszą więc przestrzegać zasado dotyczących odpowiedniej wentylacji oraz ubrania ochronnego, które pozwoli zminimalizować ryzyko zachorowań. Producenci dokładają wszelkich starań, aby na rynku było dostępnych jak najwięcej urządzeń pozwalających ograniczyć poziom zapylenia i będą dostarczały świeże powietrze.

Ściana filtrująca powietrze

ściana lakierniczaJednym z nich jest ściana do lakierni, która w trakcie malowania dokonuje filtracji. Poza lakierniami samochodowymi znajdują także zastosowanie w zakładach przemysłowych oraz lakierniach proszkowych. Ściana lakiernicza jest tańszą alternatywą dla bardziej złożonych kabin zapewniających bezpieczeństwo i wysoki poziom filtrowania powietrza z cząsteczek farby. Przy wyborze należy pamiętać, że taka ściana musi być wykonana na indywidualne zamówienie. Dzięki temu otrzymuje się odpowiedni rozmiar i właściwości pozwalające wykonywać pracę w nawet najmniejszych pomieszczeniach. Wiele firm dodatkowo oferuje solidny system wentylacji oraz przepustnicę umożliwiającą samodzielnie ustawianie mocy przepływu powietrza i wymaganej filtracji. Warto wspomnieć, że ściany filtrujące zmniejszają ryzyko pożaru i wybuchu, kiedy w lakierni osiągane są wysokie temperatury. Poza tym skutecznie poprawia jakość malowania zabezpieczając przed drobinkami kurzu i innymi rzeczami wpływającymi na efekt końcowy.

Praca lakiernika należy do bardzo trudnych i niebezpiecznych, dlatego zawsze należy pamiętać o odpowiednich warunkach, by nie szkodzić swojemu zdrowiu. Każdy z oferowanych na rynku produktów musi być zgodny z normami bezpieczeństwa i wykonany z materiałów odpornych na ciepło. W zależności od potrzeb można zamówić spersonalizowaną ścianę, dopasowaną do pomieszczenia, w którym się lakieruje.