You are currently viewing Stabilne poduszki ortopedyczne pod nogi

W czasie rekonwalescencji po różnego typu urazach, warto mieć w domu poduszkę ortopedyczna pod nogi. Pomaga w bardzo wielu sytuacjach i przyspiesza proces powrotu do zdrowia. Poduszki zalecane są po zabiegach chirurgicznych, np. po leczeniu operacyjnym żylaków. Jest pomocna przy urazach, np. złamaniach, skręceniach, unieruchomieniu w gipsie lub ortezie.

Rekonwalescencja nóg z pomocą poduszek

poduszki ortopedyczne pod nogiPoduszka ortopedyczna pomaga odciążyć nogę i usprawnia krążenie. Zwłaszcza po urazach i operacjach, różnorodnych zabiegach, zalecane są specjalistyczne poduchy. Można je kupić w sklepach ortopedycznych, ze sprzętem i akcesoriami do rehabilitacji oraz w przychodniach i aptekach. Także sklepy internetowe mają duży wybór tego typu poduszek. Ich zadaniem jest stabilizacja stopy, ułatwienie krążenia, co z kolei pomaga szybciej wrócić do formy i zniwelować szkodliwe skutki urazów. Specjalistyczne poduszki ortopedyczne pod nogi wykonane są z wysokiej jakości tkaniny. Optymalne wypełnienie pozwala wygodnie ułożyć na takim podwyższeniu nogę, która boli lub jest unieruchomiona. W czasie naciągnięć stawów i ścięgien poduszki zalecane są nawet do nocnego odpoczynku. Znane są ze szpitali i oddziałów w sanatoriach. Można kupić niewielką lub dużą poduchę na dwie nogi. To alternatywa dla znacznie bardziej skomplikowanych wyciągów szpitalnych. To rozwiązanie dla osób, które chcą szybko wrócić do codziennej aktywności.

Wybór poduszek ortopedycznych jest bardzo duży. Jedne sprawdzają się podczas leczenia urazów, kontuzji, stłuczeń i złamań. Inne poduchy mają odciążyć nogi narażone na żylaki i chorobę zakrzepową żył. Na takie niedogodności skarżą się ludzie w różnym wieku. Dlatego poduszki od ortopedów są dobrym rozwiązaniem dla ludzi młodych i starszych.