Stosowanie kubeczków menstruacyjnych

Miliony kobiet co miesiąc przechodząc miesiączkę wykorzystuje mnóstwo jednorazowych środków higienicznych, które nie tylko generują koszty, ale także zanieczyszczają środowisko. Ciekawą alternatywą jest stosowanie kubeczków menstruacyjnych, a więc małych pojemniczków, w których zbierana jest krew menstruacyjna. Niewątpliwie jest to rozwiązanie pełne różnorodnych zalet, dzięki czemu jest coraz bardziej popularne i używane przez coraz więcej kobiet.

Zalety kubeczków menstruacyjnych

kubeczki menstruacyjneNa pewno dużą zaletą kubeczków menstruacyjnych jest ich ekonomiczność i ekologiczność. Używając ich chronimy więc nasz portfele oraz środowisko naturalne. Jednakże warto również wspomnieć, że kubeczki menstruacyjne to rozwiązanie higieniczne i zdrowe. W przeciwieństwie do innych środków higieny osobistej, są one pozbawione wielu bakterii, czy nieprzyjemnych zapachów. Jeśli są utrzymywane we właściwej czystości i wysterylizowane przed użyciem, są bezpieczne dla naszego zdrowia. Wykonane są bowiem z bezpiecznego silikonu. Niewątpliwie są one także wygodne, pozwalają między innymi na swobodne uprawianie sportu czy wykonywanie innych codziennych aktywności. Jeśli są właściwie zaaplikowane, można zapomnieć o ich istnieniu i cieszyć się własnym komfortem. Co ciekawe, kubeczki menstruacyjne to rozwiązanie znane od dawna, jednakże przez długi czas zapomniane. Obecnie jednak wydaje się, że znów wraca do łask i staje się coraz bardziej popularne.

Jeśli męczą cię tradycyjne środki higieny osobistej i chciałabyś spróbować czegoś innego, myślę, ze kubeczki menstruacyjne to ciekawa alternatywa. Pamiętać jednak należy, że każda kobieta ma własne upodobania i gusta i to głównie od nich zależeć będzie, czy poczuje się dobrze używając kubeczków. Nie dla każdego bowiem będzie to rozwiązanie idealne. 

Close Menu