You are currently viewing Szybkie sprzątanie  domu
  • Post author:
  • Post category:Usługi

Sezon na wykonywanie wszelkich remontów w domach i nadziałkach, zaczyna się wraz z rozpoczęciem wiosny. Jeżeli planujemy go samodzielnie wykonać, to po wykonanym remoncie czeka nas porządne sprzątanie, które z pewnością zajmie sporo czasu.

Jak skutecznie sprzątać po remoncie?

sprzątanie po remoncie krakówPrzy niewielkich remontach, polegających na przemalowaniu ścian i zmiany wystroju pomieszczenia, przeważnie nie ma zbyt wiele sprzątania. Wystarczy wszystko dobrze zabezpieczyć folią, aby poza remontowanym pomieszczeniem nie naniosło się zbyt wiele brudu. Jeżeli jednak nasz remont będzie generalny i połączony z kuciem ścian, to z całą pewnością trzeba będzie dokładnie sprzątać cały dom od podłóg po sufity. W sytuacji kiedy potrzebne nam będzie profesjonalne sprzątanie po remoncie Kraków jest miastem, w którym znajdziemy wiele firm sprzątających, które specjalizują się w takich porządkach. Takie sprzątanie różni się od zwykłego odkurzania mieszkania, bo poza kurzem, piaskiem i pyłem, mamy do czynienia z zabrudzeniami powstałymi po środkach budowlanych, które nie zawsze dają się łatwo usunąć. Sprzątanie trzeba zacząć od powierzchownego pozbycia się największych zabrudzeń. Wszystkie niepotrzebne śmieci trzeba wyrzucić i zacząć czyścić zabrudzone powierzchnie. Remont ma to do siebie, że powstały w jego trakcie pył i kurz, wchodzi we wszystkie zakamarki i szczelny domu, zatem trzeba wykonać generalne czyszczenie wszystkim pomieszczeń. W zależności od wielości lokalu i rodzaju zabrudzeń, sprzątanie może trwać od kilku godzin do kilku dni.

Z pewnością samodzielne sprzątanie nie będzie tak dokładne i szybkie jak wykonane przez profesjonalną firmę, ale trzeba się wtedy liczyć z kosztami. Cena takiej usługi zależy od metrażu mieszkania  i rodzaju zabrudzeń, które pozostały po remoncie.