Taśmy do pakowania godne naszej uwagi

Ludzie są coraz bardziej zabiegani. Nie mają czasu na chodzenie po sklepach i wybór odpowiednich urządzeń do domu czy ogrodu. Nie mają chęci na chodzenie po sklepach w poszukiwaniu odzieży a sklepy chętnie przenoszą się na działalność online. 

Gdy dojdzie już do transakcji zaczyna się proces pakowania. Jak wykonać go prawidłowo? O czym trzeba pamiętać pakując bluzkę, telewizor albo krzesło? 

Od ogółu do szczegółu 

taśmy konturowe z logoPakowanie produkty w kartony to najprostsza metoda przygotowania wysyłki do transportu. Odpowiedni karton trzeba odpowiednio zabezpieczyć taśmą. Lecz pośród wielu firm i rodzajów warto postawić na taśmy konturowe z logo oraz odpowiedni dyspenser. Jeśli chodzi o taśmy konturowe z logo możesz zdecydować się dla klejenie kauczukiem naturalnym lub sztucznym. 

Stosowanie kauczuku naturalnego oraz sztucznego

Oba rodzaje zabezpieczeń są przeznaczone do transportu opakowań. Kauczuk charakteryzuje dobra przyczepność na powierzchniach kartonowych. W zależności od wyboru kauczuku możemy liczyć na zabezpieczenia taśmy konturowe z logo w różnych zakresach temperatur. Dobre taśmy konturowe z logo wykonane z kauczuku sztucznego zwanego hot melt możemy pakować o kartony, które doskonale radzą się z temperaturą rzędu do – 5 stopni. Innym rodzajem taśmy konturowe z logo jest solvent. Działania kauczuku naturalnego pozwala na przechowywanie zapakowanych kartonów w temperaturze od -10 do nawet 60 stopni Celsjusza. Czynność naklejania taśm z klejem kauczukowym warto wykonać w temp. dodatniej. 

Do innych metod pakowania należy plomba. Podczas otwarcia pudełka zabezpieczenie zmienia napis na „Otwarto”. Nawet ponowne zamknięcie pudełka jest szczególnie widoczne. Nie ma możliwości zamazania napisu oraz wymiany taśmy bez naruszenia zewnętrznej warstwy tektury.