Torby papierowe wielokrotnego użytku

Nie jestem zbytnio przyzwyczajony do noszenia własnej reklamówki na zakupy, tak samo jak nie zwracam zbytniej uwagi na ekologię. Dlatego nie rozumiałem, kiedy moja żona Grażynka powiedziała że powinniśmy zakupić papierową torbę wielokrotnego użytku. Czy papier w ogóle się do tego celu nadaje?

Torby papierowe na co dzień

torby papierowe z nadrukiemJak się okazuje, torby papierowe nie są gorsze niż ich plastikowe odpowiedniki. Ba, mogą na spokojnie się im równać! Dzięki specjalnej budowie wytrzymują one duże obciążenia, mimo tego nie przerywają się tak, jak mają w zwyczaju to robić plastikowe zrywki. Dlatego Grażynka nie mówi głupio, jednak coś nie dawało mi spokoju. Co się stanie, jeżeli zacznie padać? Przecież torba nasiąknie wodą! Spokojnie, powiedziała mi Grażynka. Jej budowa sprawia, że woda nie wsiąka w torbę, przez co nie ma problemu z osłabieniem z powodu deszczu. Dodatkowo torby papierowe z nadrukiem wyglądają bardzo ładnie – bez trudu można wzbudzić zazdrość przechodzących sąsiadów. Grażynka mówi też że używając takiej reklamówki pomagamy planecie, więc jesteśmy teraz ekologiczni! Przyznam jeszcze – są naprawdę wygodne w użytkowaniu. Nie przeszkadzają w noszeniu zakupów, nieważne jak dużej ilości. Powinienem jeszcze wspomnieć, że większość sklepów popiera ekologię, więc wymieniają zużyte już reklamówki na nowe, i to nieodpłatnie. Nic więcej nie trzeba mi mówić – od dzisiaj nie używam już żadnych innych reklamówek. Teraz liczą się tylko torby papierowe!

Dzięki tej decyzji czuliśmy się z Grażynką tak, jakbyśmy ratowali naszą planetę. Namówiliśmy też większość sąsiadów, aby razem z nami przerzucili się na papierowe reklamówki. Janinka znalazła bardzo ładny model – taki z nadrukiem przedstawiającym ananasa. Następnym razem zapytam, gdzie taką dostała!