Tworzeniem stron internetowych zajmują się programiści

Zanim strona internetowa trafi do sieci musi zostać stworzona, czyli napisana przez programistę. Następnie musi jeszcze zająć się nią grafik, który dopracuje wygląd strony właśnie od strony graficznej. Jednak początkiem wszystkiego jest projekt, który musi powstać przy współpracy osób tworzących stronę z osobami, które jej wykonanie zlecają.

Początkiem tworzenia strony internetowej jest projekt

tworzenie stron w KościanieOsoba lub firma zlecająca stworzenie strony internetowej najczęściej ma wyobrażenie o tym, jak mogłaby ona wyglądać. Zanim pomysł się zmaterializuje to musi zostać zamieniony w projekt strony. Projektowaniem, jak sama nazwa wskazuje, zajmują się projektanci. Współczesne tworzenie stron w Kościanie musi zacząć się właśnie od projektu. Realizowany jest on najczęściej w postaci pliku graficznego, który musi zaakceptować klient zlecający pracę. Po akceptacji projektu do pracy biorą się programiści, którzy piszą stronę w specjalnym języku programowania. W ten sposób powstaje strona internetowa z treścią i podstronami, po których poruszają się internauci. Kolejnym etapem tworzenia strony jest poddanie jej obróbce graficznej. Powstają elementy, które na stronie mają nie tylko ładnie wyglądać, ale mogą również przekierowywać do określonych podstron. Kiedy cała strona jest gotowa można postawić ją na serwerze oraz odpowiedniej domenie. Domena jest niczym innym jak adresem strony, który trzeba wpisać w przeglądarce, żeby na nią wejść. W internecie są miliony takich stron, ale wyróżniają się tylko te, które zostały stworzone przez programistów i grafików.

Przeglądając zasoby internetu mało kto zastanawia się nad tym, skąd wzięły się strony, które w nim oglądamy. Powstały one dzięki pracy projektantów, programistów i grafików. Najpierw tworzy się piękny projekt graficzny wyglądu strony, a potem się ją programuje i dodaje elementy graficzne.

Close Menu