Wnętrze i ogród z gustownym nakryciem stołu

Decydując się nad remontem lub zmianą wystroju w mieszkaniu, należy się zastanowić jaki styl najlepiej pasuje do naszego wnętrza i własnych upodobań. Możemy wybrać surowy styl skandynawski, modny nowoczesny design lub przytulny styl klasyczny. Każdy z nich wymaga skrupulatnego dobrania dodatków. Należą do nich przede wszystkim duże lustra, piękne zasłony oraz gustowne nakrycia na stół.

Klasyczne i eleganckie serwety na stoły

serweta na stółDodatkiem świetnie nadającym się zarówno do przykrycia stołu w jadalni, salonie jak i w ogrodzie jest koronkowa serweta. Nakrycie to idealnie nada się jeśli myślimy o przytulnym klasycznym stylu lub modnej ostatnio aranżacji retro. Jesienią i zimą serweta na stół ozdobi drewniany mebel jadalniany, natomiast w lecie można ją z powodzeniem wykorzystać do nakrycie metalowego lub rattanowego stołu w ogrodzie lub na tarasie. Zazwyczaj występują one w formie białej koronki, która pasuje do każdej barwy wnętrza oraz mebli. Jeśli jednak chcemy wpuścić do mieszkania odrobinę koloru możemy sprawdzić oferty sklepów z obrusami, które proponują serwety w piękne kwiaty, efektowne pasy, a nawet wzory azteckie. Bardzo modne są serwety okolicznościowe z motywami świątecznymi tj. pisanki lub choinki. Mogą one przykrywać cały stół lub ławę lub też jedynie jego część środkową. Jeśli chcemy wybrać mniejszy rozmiar należy pomyśleć o dodatkowych podkładkach, dzięki którym powierzchnia stołu nie będzie narażona na zarysowanie i zalanie gorącymi napojami.

Eleganckie serwety są doskonałym pomysłem na wystrój wnętrza w stylu vintage. Dodatkowa dekoracja w postaci świeżego bukietu kwiatów doda uroku pokojowy dziennemu, jadalni, a nawet altance w ogrodzie lub tarasowi. Dzięki uniwersalnemu wyglądowi i łatwemu czyszczeniu, na pewno posłużą nam przez lata.

Close Menu