page-header-title clr
Wygodne, różnokolorowe kitle dla kucharzy

Kucharz w swojej codziennej pracy ma stały kontakt z pryskającym tłuszczem, bardzo gorącymi, gotującymi się, smażącymi lub piekącymi się potrawami. Do tego dochodzą przeróżne sosy, przyprawy, soczyste owoce i warzywa, oraz wiele innych produktów, które narażają kucharza na oparzenia lub ubrudzenie. W związku z tym praca w branży gastronomicznej wymaga zastosowania odpowiedniej odzieży.

Fartuchy dla kucharzy w różnych kolorach

kolorowy kitel kucharskiNa kucharski zestaw odzieżowy składają się przede wszystkim: okrycie głowy, bluza lub kitel oraz wygodne spodnie. Do niedawna większość kucharzy ubierała się na biało. Jednak obecnie w odzieży ochronnej liczy się nie tylko funkcjonalność, ale również estetyka strojów, czyli ma być i wygodnie i modnie. Wiele restauracji, barów, pizzerii oraz innych punktów gastronomicznych ubiera swoich pracowników w ubrania, które barwami mają nawiązywać do logo firmy. Stąd bardzo dużą popularność zyskał kolorowy kitel kucharski. Uszyty przeważnie z wytrzymałych, a przy tym oddychających tkanin, które nie chłoną brudu i chronią przed gorącymi kropelkami jedzenia, ma coraz większą liczbę zwolenników. Kolorowe modele fartuchów możemy zamówić w określonej liczbie i w wybranych fasonach lub zlecić uszycie kitli według własnego pomysłu. Obecnie bardzo popularnym zestawem kolorystycznym jest połączenie czerwieni i czerni w różnych konfiguracjach. Możemy spotkać bordowe fartuchy z czarnymi lamówkami lub czarne bluzy z czerwonymi rękawkami i naramiennikami.

Na kolorowych fartuchach mniej odznaczają się zabrudzenia w porównaniu do białych kitli kucharskich. Można je również łączyć z barwami firmowymi, przez co pracownicy wyglądają bardziej profesjonalnie. Niezależnie od wybranej kolorystyki kitel kucharski powinien być wytrzymały i nieograniczający ruchów w czasie pracy.

Close Menu