Wytrzymała kurtyna foliowa najwyższej jakości

Na rynku działa dziś wiele firm, które zajmują się produkcją profesjonalnych kurtyn PCV. Produkt ten idealnie sprawdza się w różnych gałęziach przemysłu, z powodzeniem stosowany jest dziś w dużych fabrykach, nastawionych na produkcję masową. Zasłony te pełnią wiele funkcji, jednak ich głównym zadaniem jest przede wszystkim ochrona odpowiednio wyizolowanego miejsca.

Do czego wykorzystuje się wytrzymałe kurtyny foliowe? 

wytrzymała kurtyna foliowaKurtyny przemysłowe ograniczają hałas oraz zapobiegają przenoszeniu się szkodliwych oparów powstałych podczas pracy, poza wydzielone stanowisko. Ponadto zasłony te służą również do zaznaczania stanowisk pracy, w których bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej czystości, a nawet i hermetyczności. Zasłony ochronne znajdują więc zastosowanie m.in. w laboratoriach oraz chłodniach przemysłowych, w których panować musi odpowiednia temperatura. Kurtyna ta z powodzenie izoluje również stanowiska spawalnicze, ponieważ tworzywo PCV jest odporne na wysokie temperatury. Płachty kurtyny zatrzymują wówczas szkodliwe pyłki czy metalowe odpryski, które powstają podczas spawania. Izolują również przestrzeń fabryki od iskier, które mogą drażnić wzrok innych pracowników. Zasłony te nie ochraniają jednak jedynie ludzi. Wytrzymała kurtyna foliowa chroni również delikatny, podatny na uszkodzenia sprzęt i narzędzia, z którymi należy obchodzić się ostrożnie. Wodoodporna i olejoodporna kurtyna chroni również owe przedmioty przed destrukcyjnym działaniem wilgoci, które może prowadzić do powstania korozji. 

Na samym końcu warto również zauważyć, że zakup kurtyny foliowej nie wiąże się z wysokim wydatkiem. Zasłonę można również zamówić na wymiar, sprawdzi się więc w każdej, nawet najbardziej wymagającej przestrzeni. Produkt ten posłuży nam również przez długie lata, grube tworzywo PCV nie odkształca się bowiem i nie zmienia swojego koloru wraz z upływem lat. Materiał nie odkształca się również i nie topnieje nawet pod wpływem wysokiej temperatury.