Zalety olejku eukaliptusowego

Olejki są bardzo popularne. Służą nam od tysięcy lat na wiele sposobów. Najczęściej kojarzą się z aromaterapią. jednak ich możliwości są o wiele szersze i można się zdziwić na co działają poszczególne olejki. Warto kupować je  do swoich domach i trzymać w apteczkach, bądź łazienkowych szafkach.

Co daje stosowanie olejku eukaliptusowego?

olejek eukaliptusowyMamy obecnie dostęp do wielu olejków. Każdy z ich przyda się to czegoś innego jednak ich cechą wspólną niezaprzeczalnie będzie bardzo intensywny zapach, który koi zmysły. Olejek eukaliptusowy jest jednym z tych do zadań specjalnych. Pozyskuje się go z liści eukaliptusa. Substancje zawarte w tym olejku mają bardzo silne działanie przeciwbakteryjne. Jest on bardzo ważnym elementem medycyny naturalnej i w jej ramach pomaga leczyć różne infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych, nawet zapalenie oskrzeli. Wpływa na lepsze odkrztuszanie i rozwodnienie zalęgającej wydzieliny. Olejek ten możemy znaleźć w składzie wielu preparatów dentystycznych, gdyż świetnie odświeża oddech. Świetnie sprawdza się przy stanach bólowych mieści czy przy bólach reumatycznych. Często stosowany jest przy różnych problemach skórnych, łagodząc objawy. Nakładany jest na ciężko gojące się rany, aby przyspieszyć proces gojenia. Jest dobrym sposobem na odstraszenie owadów. Zabija wirusy i bakterie. Należy stosować go z umiarem, gdyż przesada może skutkować nudnościami, bólem i zawrotami głowy. Nie powinno się go także używać w formie doustnej, gdyż może to przynieść przykre konsekwencje.

Olejek ten jest w każdym domu bardzo skuteczny i powinien znaleźć się w domowej apteczce. Jego zalety są nieocenione. Jeśli stosowany jest przez nas ostrożnie i z umiarem, pomoże nam w wielu sytuacjach. Jak wiemy nigdy nie należy przesadzać z lekarstwami, także tymi naturalnymi. 

Close Menu