You are currently viewing Zalety stosowania filtrów kabinowych
  • Post author:
  • Post category:Przemysł

Maszyny budowlane to obecnie niezbędne wyposażenie ekip, które realizują duże inwestycje, zarówno te drogowe, jak i budowlane. Praca takich maszyn wiąże się z emitowaniem dużej ilości szkodliwych dla zdrowia spalin i pyłów. Dlatego też operatorzy maszyn budowlanych, wymagają dodatkowej ochrony.

Jakie filtry do maszyny budowlanej są najlepsze?

filtry caterpillar kabinoweMaszyny budowlane pozwalają na znacznie szybsza i sprawniejszą realizacje inwestycji, zarówno tych drogowych, jak i budowlanych. Praca takich maszyn wiąże się jednak z bardzo intensywnych emitowaniem szkodliwych dla zdrowia człowieka spalin, a także i pyłów. Kabina operatora danej maszyny nie jest zbyt szczelna, aby zapewnić mu stuprocentowe zabezpieczenie w czasie intensywnej pracy tej maszyny. Szczególnie widoczne jest to podczas pracy takich maszyn budowlanych, jak koparki, spycharki czy ubijarki. Dlatego też do takich maszyn z pewnością przydadzą się filtry Caterpillar kabinowe. Dzięki tym filtrom, wszystkie szkodliwe cząsteczki, które znajdują się emitowanych przez maszynę spalinach, są zatrzymywane i nie mogą przedostać się do wnętrza kabiny danej koparki czy też spycharki. Dzięki temu, zdrowie operatora jest odpowiednio chronione. Warto tu wspomnieć także o tym, że filtry kabinowe chronią także przed zbyt wysokim zakurzeniem w kabinie, wspomagając zachowanie odpowiedniej widoczności, która jest tak ważna dla operatora maszyny budowlanej i bezpieczeństwa innych pracowników znajdujących się na placu budowy. Warto jednak wybierać jedynie te filtry, które są w pełni kompatybilne z naszą maszyną.

Praca maszyn budowlanych jest związana z emitowaniem dużej ilości spalin i pyłów. Mogą one być bardzo niebezpieczne dla operatorów maszyn takich jak koparki czy też spycharki. Dlatego też ważne jest odpowiednie uszczelnienie kabiny takich maszyn, przed szkodliwymi związkami.