Zbita szybka czyli konieczność wymiany ekranu
  • Post author:
  • Post category:Usługi

Apple znane jest z tego, że po premierze najnowszych modeli iPhone’a, lubi obniżyć cenę starszych flagowców. Dlatego modele takie jak iPhone 8 czy 8 plus dalej cieszą się ogromna popularnością, Jednakże, czasem nawet najlepsze i najbardziej wytrzymałe telefony zaliczają spotkanie pierwszego stopnia z podłożem, efektem czego jest pęknięta szybka.

Co trzeba wiedzieć o wymianie szybki w iPhone?

wymiana ekranu iPhone 8Pęknięta frontalna szybka ogromnie szpeci urządzenie. Na szczęście, w wielu przypadkach problem ten nie jest na tyle duży, aby uniemożliwić korzystanie z urządzenia. Dlatego przed decyzja o naprawie usterki warto poznać jej szczegóły oraz wybrać odpowiedni serwis, któremu zlecimy naprawę. Jeśli nasz telefon dalej posiada gwarancje producenta, kluczowe jest aby wybrać serwis, który jest oficjalnie certyfikowany przez Apple. Pozwoli nam to pozbyć się uszkodzenia nie naruszając warunków gwarancji. Niestety, jako, że jest to uszkodzenie mechaniczne, nie jest ujęte w warunkach bezpłatnej naprawy gwarancyjnej. Stanowi to niemały problem, ponieważ szybki w iPhone’ach od kilku lat są laminowane z zewnętrzną warstwą wyświetlacza. Oznacza to, że wymiana samej szybki jest niemożliwa i potrzeba jest całkowita wymiana ekranu iPhone 8. Ponieważ ekrany w smartfonach amerykańskiej firmy są jednymi z najlepszych dostępnych na rynku, koszta naprawy mogą być dość wysokie. 

Pęknięta szybka to obecnie bardzo popularny problem.  Wraz z postępem technologicznym, oraz pościgiem za coraz to lepszą jakością produktów, rośnie tez poziom trudności napraw smartfonów. Proces laminacji wyświetlacza jest zabiegiem, który znacząco poprawia jakość wyświetlanego obrazu na ekranie smartfona, jednocześnie powodując konieczność wymiany całego wyświetlacza w przypadku jego uszkodzenia