Zwierzęta w Ojcowskim Parku Narodowym

Wiele osób bardzo lubi spędzać urlop aktywnie i w towarzystwie natury. Ostatnio bardzo popularne stało się jeżdżenie w góry. Jeśli jednak nie jest się miłośnikiem wysokich pasm górskich można zdecydować się na inne rozwiązanie. Może nim być wizyta w Ojcowskim Parku Narodowym, która z pewnością zapadnie nam w pamięć.

Jakie zwierzęta żyją w Ojcowie?

co zwiedzać ojcowskim parku narodowymOjcowski Park Narodowy jest bardzo atrakcyjnym miejscem. Można spędzić tam aktywny, dwutygodniowy urlop, a także krótki weekend poza miastem. Szczególnie wtedy, kiedy mieszka się w Krakowie, który znajduje się niedaleko. Co więcej, nie trzeba mieć również swojego transportu, by tam dojechać. Do Ojcowa można przemieścić się autobusem, a nawet rowerem. Wiele osób zastanawia się co zwiedzać Ojcowskim Parku Narodowym. Możliwości jest bardzo dużo i nie muszą one ograniczać się tylko do podziwiania Maczugi Herkulesa, czy też samej przyrody. Warto zwrócić uwagę na zwierzęta, które zamieszkują tamte tereny. Znajduje się tam bardzo dużo jaskiń, a niektóre z nich można oczywiście zwiedzać. Oznacza to również, że bez problemu spotka się tam nietoperze. Pośród trawy w lesie bez problemu natrafi się z kolei na wiewiórki, myszy leśne, czy nornice. Jeśli się bardzo czujnym zauważy się również bobry, które sprowadzono do parku w 1985 roku. Nie można również zapominać o ptakach. Kiedy wsłuchamy się w dźwięki lasu z pewnością usłyszymy drozda, ziębę, czy wilgę. Z koeli wysoko nad dolinami można spotkać jastrzębie, sokoły, czy też myszołowy.

Ojcowski Park Narodowy ma bardzo wiele atrakcji do zaoferowania. Nie trzeba skupiać się tylko na szlakach turystycznych, czy zwiedzaniu zamków. Wystarczy udać się na spacer i być czujnym. Z pewnością spotka się wyjątkowe zwierzęta. Trzeba tylko pamiętać, by nie podchodzić zbyt blisko, by ich nie wystraszyć.